fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Piwo z kumplami

Miałeś gorszy dzień w robocie? Stałeś w korku przez godzinę? Dzwoń szybko po kumpli i umów się na piwo! Według naukowców to dla faceta najprostszy sposób, żeby poprawić sobie humor, a regularne spotkania w męskim gronie pozytywnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne.

Dlaczego potrzebujemy częstych spotkań z kumplami?

Według badań naukowców kobiety i mężczyźni podchodzą do zawierania i utrzymywania przyjaźni trochę inaczej. Faceci najchętniej nawiązują koleżeńskie relacje z osobami, z którymi wykonują jakąś czynność: czy to granie w nogę na lokalnym boisku, czy właśnie wieczorny wypad na piwo.

Kobiety z kolei na ogół przyjaźnią się dzięki więzi emocjonalnej, często zawiązywanej poprzez długie rozmowy telefoniczne. A mężczyźni? Cóż, zdecydowanie potrzebują kontaktów face to face i nie należą do miłośników wiszenia nad słuchawką.

Wypad na piwo niezbędny do szczęścia

Nie odkrywamy Ameryki, kiedy mówimy, że piwo z przyjaciółmi to świetny sposób na relaks po ciężkim dniu. Teraz jednak stoją za nami słowa naukowców Uniwersytetu Oksfordzkiego, którzy radzą spotkania przy piwie nie raz, ale dwa razy w tygodniu!

A jeśli nie piwo, to powinniśmy się postarać umówić na uprawianie jakiegoś sportu zespołowego, najlepiej piłki nożnej, która również wpływa doskonale na nasze samopoczucie. No i nie ukrywajmy, że przy browarze dwa razy w tygodniu, piłka będzie bardzo przydatna w walce z piwnym brzuchem :).

Piwo a… więzi społeczne

Według Roberta Dunbara, autora badania i nowo okrzykniętego bohatera wszystkich facetów, takie wypady w kumpelskim towarzystwie służą nie tylko jednostce, ale też społecznościom. Mężczyźni, którzy rzadziej znajdują czas dla swoich znajomych lub nie mają go wcale, zdają się być mniej szczęśliwi niż ci, którzy regularnie wychodzą na spotkania z kumplami.

Oczywiście picie alkoholu ma też swoje negatywne strony (o tym, jak alkohol wpływa na Twoje ciału przeczytasz we wcześniejszym wpisie), z których najbardziej oczywistą jest kac następnego ranka. W wypadach na piwo do pubu nie liczy się jednak sam alkohol, ale przede wszystkim spotkanie ze znajomymi. Dlatego jeśli już przeczytałeś ten artykuł, to dzwoń po kumpli – w końcu od tego zależy Twoje zdrowie!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz