fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Planszówki to świetny sposób na udany wieczór z paczką znajomych! Najlepsze gry planszowe gwarantują mnóstwo śmiechu i dobrą zabawę na wiele godzin. Jeśli nie siedzisz w temacie i nie wiesz, co wybrać, koniecznie sprawdź nasz ranking top gier planszowych idealnych na imprezę!

W ostatnich latach planszówki zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością. I bardzo dobrze, ponieważ ciekawe gry planszowe to doskonały sposób na:

  • rozruszanie imprezy,
  • spędzanie czasu z rodziną lub z przyjaciółki.

Poza tym dziś już chyba nikt nie kojarzy gier planszowych z rozrywką tylko dla dzieci. Na rynku pojawiło się mnóstwo propozycji dla dorosłych graczy, wśród których nie brakuje humorystycznych gier słownych, czy wariacji na temat znanych tytułów. W jakie popularne gry planszowe warto grać? Sprawdź!

wyprzedaż do 70%

Top 5: gry planszowe na imprezę dla dorosłych

Planszówki to ponadczasowa rozrywka, która czasami potrafi wciągnąć bardziej niż niejeden film. Które z nich są najlepsze na imprezę? Poznaj zestawienie polecanych gier planszowych dla dorosłych graczy.

1. Kolejka

„Kolejka” to szalenie wciągająca gra planszowa, która przeniesie Cię w czasy PRLu i pozwoli poczuć specyficzny klimat tamtych czasów. W grze może wziąć udział od 2 do 5 graczy, a średnia długość jednej rozgrywki wynosi około 60 minut. Na czym polega gra?

Każdy gracz otrzymuje pionek i ustawia go w kolejce do sklepu. Celem gry jest zrobienie zakupów z wylosowanej listy produktów. Niestety nie jest to takie łatwe! Nigdy nie wiadomo, do którego sklepu trafi towar ani czy wystarczy go dla wszystkich. W zestawie znajdziesz karty do przepychania się w kolejce, ale uważaj, bo możesz trafić też na spekulanta, który utrudni Ci osiągnięcie celu! Jeśli masz trochę sprytu i lubisz kombinować – ta gra z pewnością przypadnie Ci do gustu!

2. Late Night Alias

„Late Night Alias” to idealna gra planszowa na imprezę! Trochę przypomina kalambury, bo Twoim celem będzie naprowadzenie swojej drużyny na właściwe hasło z karty, którą wylosujesz. Musisz opisać hasło za pomocą innych słów, tak aby drużyna je odgadła, oczywiście w ściśle określonym limicie czasu!

Gra miała już kilka wcześniejszych edycji, ale ta zdecydowanie przeznaczona jest dla dorosłych graczy. Nie brakuje w niej haseł dwuznacznych lub ze szczyptą pikanterii, więc doskonale wpisze się w klimat domówki czy posiadówy przy winie ze znajomymi.

3. Nigdy w życiu!

„Nigdy w Życiu: to dobry wybór, jeśli szukasz ciekawej i angażującej gry planszowej do 30 zł. Jesteś ciekaw, który z kumpli ogoliłby nogi woskiem albo przymierzył lateksową bieliznę? Cóż, dzięki tej grze możesz się tego szybko dowiedzieć.

Gra składa się z 80 dwustronnych kart, na których znajdziesz aż 320 pytań. Każde z nich dotyczy konkretnej sytuacji lub wyzwania. Gracze mają za zadanie obstawić, kto podjąłby się danej czynności i jak by to zrobił.

4. Monopoly: Gra o Tron

Ta planszówka to wariacja na temat starego, dobrego klasyka, jakim jest gra Monopoly. Zasady gry w dużej mierze pozostały niezmienione. Każdy gracz ustawia swój pionek na polu startowym i okrąża planszę, w międzyczasie kupując lub sprzedając nieruchomości, które napotka na trasie. W tej edycji gry urozmaicenie stanowi baśniowy świat Westeros. Na polach gry znajdziesz między innymi:

  • Winterfell,
  • Czarny Zamek,
  • Królewską Przystań.

A jak na Monopoly przystało, gra wciąga bez reszty i może toczyć się całymi godzinami!

5. 5 sekund. Bez cenzury

„5 Sekund Bez Cenzury” to fajna gra planszowa dla osób powyżej 18 roku życia. Gracze po kolei losują pytania, na które muszą odpowiedzieć w ciągu zaledwie 5 sekund. W zestawie jest aż 326 pytań, a odpowiedzi na nie powinny być jak najbardziej zabawne i kompromitujące. Planszówka dostarcza mnóstwo rozrywki i rozluźnia atmosferę, więc szybko rozkręci każdą imprezę!

Dlaczego warto grać w planszówki dla dorosłych?

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych to świetna rozrywka podczas imprez i wspólnych wyjazdów. Dostarczają zabawy, rozkręcają imprezy, a nie raz potrafią rozbawić całe towarzystwo do łez. Gry wnoszące do zabawy odrobinę pikanterii i frywolne słowa pozwalają też lepiej się zintegrować i zbliżyć do siebie, przy tym ucząc dystansu do własnej osoby. Którą grę wybierzesz jako pierwszą?

Planujesz wieczór kawalerski? Oto, co musisz wiedzieć!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz