fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

płaszcz dwurzędowy

Jesień to idealna pora, by w Twojej szafie zagościł klasyczny płaszcz dwurzędowy. Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz miał wystarczająco dużo okazji, by się w nim pokazać, pozbądź się swoich obaw. Dwurzędowy płaszcz to nie tylko sposób na wyjścia oficjalne, ale i te całkiem codzienne.

Dwurzędowy płaszcz to niezbędny element garderoby mężczyzn „w pewnym wieku”. Czy równie dobrze poradzi sobie w szafie młodego chłopaka? Wbrew pozorom – jak najbardziej! Sprawdź, co wiesz o tak zwanym ulsterze i przekonaj się, że w zestawieniu z odpowiednimi dodatkami, potrafi być najlepszym przykładem casualu.

Praktyczna elegancja

Już kiedyś próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na odwieczne pytanie, czy lepsza jest kurtka, czy płaszcz. Po odpowiedź odsyłamy do wcześniejszego wpisu. Jedno jest pewne, nic, tak dobrze jak płaszcz, nie sprawdzi się w formalnych stylizacjach. Wyobraź sobie, że zakładasz garniak, a na zewnątrz maksymalnie kilka stopni. Nie masz wyboru, musisz coś na siebie zarzucić. Zakładając sportową kurtkę, będziesz wyglądał po prostu śmiesznie. Właśnie w takich sytuacjach (i nie tylko – chociaż o tym trochę później) wprost niezbędny jest dwurzędowy płaszcz.

Płaszcz dwurzędowy – cechy szczególne

Inna nazwa tego płaszcza to ulster. Tak zwie się również pewna deszczowa prowincja w Irlandii, gdzie po raz pierwszy pojawił się ten typ płaszcza. Dzięki dużemu kołnierzowi i szerokim klapom, doskonale chronił przed kapryśną pogodą. Kiedyś posiadał dodatkowo pelerynę, z czasem przyjął dzisiejszy wygląd. Inne cechy charakterystyczne dwurzędowego płaszcza to oczywiście dwa rzędy guzików, nakładane kieszenie z patkami, mankiety na rękawach i tak zwany dragon, czyli pas wszyty w poprzek pleców.

W casualowej odsłonie

Jak już ustaliliśmy, płaszcz dwurzędowy doskonale sprawdzi się we wszystkich formalnych stylizacjach. Nie znaczy to jednak, że nie możesz go nosić także na co dzień. Jego charakter zależy tak naprawdę od pozostałych elementów stylizacji, a zwłaszcza dodatków. Taki płaszcz równie dobrze będzie wyglądał w towarzystwie eleganckich półbutów, jak i sneakersów. I właśnie te ostatnie proponujemy Ci dzisiaj. Do tego jeansy z przetarciami i szara bluza z oryginalnym kapturem. Dowód na to, że nawet w dwurzędowym płaszczu, możesz wyglądać na luzie!
Sklep OZONEE
 

Odpowiedz