fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Poznałeś świetną dziewczynę, dużo rozmawiacie, wymieniacie setki wiadomości, a jednak wciąż masz wrażenie, że coś tu nie gra? Uparcie okazujesz jej zainteresowanie, a ona zachowuje się, jakby nie miała pojęcia, o co Ci chodzi? Jeśli tak, to prawdopodobnie wpadłeś do strefy friendzone. Co to znaczy friendzone i jak wyrwać się z tej pułapki?

wyprzedaż do 70%

Jestem królem friendzone. Co robić?

Obawiasz się, że zostałeś królem friendzone? Jak każdy prawdziwy facet postawiony w tak rozpaczliwej sytuacji postanowiłeś zapewne wziąć sprawy w swoje ręce i… poszukać ratunku w internecie. A co tam zastałeś? Ano całą lawinę memów o facetach uganiających się za dziewczynami, które traktują ich, jak najlepsze przyjaciółki.

Jeszcze kilka tygodni temu pewnie sam byś się z tego uśmiał, dziś jednak czujesz jedynie solidarność z „ofiarami”? Dobra wiadomość jest taka, że z tej dramatycznej sytuacji jest wyjście. Podpowiadamy, po czym rozpoznać friendozne i jak się z niego wydostać!

Co to jest friendzone?

Co to znaczy friendzone? O relacji tego typu mówimy, gdy dwie osoby się przyjaźnią, ale jedna z nich zaczyna czuć i pragnąć czegoś więcej. Osoba, której obecny charakter znajomości przestaje wystarczać, z reguły nie ma odwagi, by powiedzieć drugiej stronie o swoich prawdziwych uczuciach. Jak rozpoznać, że jest się we friendzone?

5 znaków, że wpadłeś do friendzone

  1. Rozmawia z Tobą o innych facetach

Jeśli dziewczyna zaczyna opowiadać Ci o innych facetach, to Twoje rokowania nie są najlepsze. Pół biedy, jeśli żali się na byłego, ale kiedy zaczyna rozmawiać z Tobą o swoim nowym crushu, to możesz mieć już pewność – właśnie zostałeś jej najlepszym przyjacielem. Już niebawem będziesz doradzał jej, w co ubrać się na randkę.

  1. „Jaki Ty jesteś kochany!”

Jeśli usłyszałeś od niej ten tekst, a zaraz po nim wers drugi, czyli „nie to, co inni faceci”, to masz srogo przechlapane. Twój obiekt westchnień właśnie zaczyna widzieć w Tobie najlepszego kolegę. No, może jeszcze ewentualnie dobry materiał na faceta dla swojej kumpeli.

  1. Unika kontaktu fizycznego

Jeśli dziewczyna widzi w Tobie kumpla, to zwykle unika kontaktu fizycznego. W jej oczach jesteś istotą aseksualną, więc nie wyobraża sobie żadnego kontaktu o intymnym charakterze. Może i pozwoli się przytulić, bo wciąż darzy Cię sympatią, ale o żadnym trzymaniu się za ręce nie ma mowy. Nie mówiąc już o jakichkolwiek innych próbach zbliżenia.

  1. Twoje komplementy kwituje śmiechem

Właśnie powiedziałeś jej komplement, a ona zachowuje się tak, jakby usłyszała go od babci? Nic dziwnego, w końcu jesteś naczelnym królem friendzone, a Twoje komplementy nie robią na niej wrażenia. Miłe słowa, które słyszy od Ciebie, wydają jej się urocze i zabawne. Nawet jeśli ich nie ignoruje, to pewnie zbywa je śmiechem albo kwituje zaczepnym komentarzem.

  1. Nie przykłada wagi do swojego wyglądu

Kiedy kobieta chce spodobać się mężczyźnie, dobrze wie, jak się o to postarać. W jego obecności stara się robić wrażenie atrakcyjnej i zadbanej. Dopasowane ubrania, makijaż, ułożone włosy to podstawa! Jeśli zatem Tobie otwiera drzwi w starym dresie i powyciągnaje bluzie – nie wróży to niczego dobrego. Jeszcze gorzej, gdy bez ogródek wyznaje Ci, że nie czuje się najlepiej, bo ma okres i chętnie zjadłaby zestaw powiększony z McDonalda. Takie zachowanie świadczy o tym, że dla niej to tylko przyjaźń.

Jak wyjść z friendzone?

O ile sprawy nie zaszły za daleko, to wciąż masz jeszcze szansę, by wyrwać się z friendzone. Jak to zrobić? Przede wszystkim bądź szczery. Jeśli naprawdę Ci zależy, to zaproś ją na randkę i powiedz szczerze, co do niej czujesz. Niech pozna Twoje uczucia i na nowo przemyśli całą sytuację.

Przestań też być jej chłopcem na posyłki. Koniec z odbieraniem telefonów o trzeciej w nocy, odpisywaniem na każdą wiadomość w przeciągu nanosekundy, czy nadstawianiem ramienia, gdy chce się wypłakać po nieudanej randce z kimś innym. Zdystansuj się trochę, pozwól jej zatęsknić i zrozumieć własne uczucia.

Tym, co może Ci pomóc, jest też stara dobra zazdrość. Nie bój się flirtować z innymi dziewczynami czy okazywać im zainteresowanie. Kiedy Twoja sympatia zobaczy w Tobie faceta, który podoba się innym dziewczynom, może zupełnie zmienić swoje nastawienie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz