fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

podarte jeansy

Spodnie rozdarły Ci się na kolanie? To jeszcze nie moment, by je wyrzucać. Do łask wraca destroyed denim, czyli moda na to, co podarte i na pierwszy rzut oka zniszczone.

Jeszcze w styczniu pisaliśmy o modzie na to, co wyblakłe i sprane, teraz trendy postanowiły pójść o krok dalej i kompletnie rozerwać nam ubrania. Sprawdź, co warto wiedzieć o destroyed denim!

Destroyed denim – trochę historii

To, że teraz stał się trendy, nie znaczy, że destroyed denim jest rzeczą zupełnie nową. Moda ta pojawiła się już w latach 70. Mówi się, że zapoczątkował ją między innymi Iggy Pop, któremu zwyczajnie nie chciało się szyć dziur w swoich znoszonych, doświadczonych wieloma koncertami jeansach.

Prawdziwy boom przyszedł jednak w latach 90. wraz z muzyką grunge. W tych czasach im bardziej zniszczone miałeś ciuchy, tym lepiej. Dziś ubrania „niszczą” za nas marki odzieżowe, a w podartych jeansach chodzą największe gwiazdy Hollywoodu.

Jak nosić podarte jeansy?

To oczywiste, że do swoich podziurawionych spodni nie możesz założyć formalnej koszuli i marynarki. O ile kobiety dają radę łączyć ten styl z elegancją, o tyle na facetach nie wygląda to już tak dobrze. Postaw na to, co proste i wygodne i co będzie się wpisywać w styl casual.

Załóż zwykły t-shirt, najlepiej w stonowanych kolorach. Do tego sneakersy, czarna kurtka i wyglądasz jak współczesny Kurt Cobain. Podoba Ci się moda na zniszczone, podarte jeansy? Poniżej wklejamy filmik o tym, jak samemu przedrzeć sobie jeansy.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Yy4WnVa2dzQ”][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7sHDTwln67c” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

[su_spacer size=”30″]

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz