fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Na boku, w pozycji embrionalnej, czy jak rozgwiazda – pozycje do spania mówią o Tobie więcej, niż mógłbyś przypuszczać! Dowiedz się, jakie informacje o Twojej osobowości można wyczytać z pozycji, jaką przyjmujesz, leżąc w łóżku.

wyprzedaż do 70%

Pozycje do spania a osobowość

Jaka jest najlepsza pozycja do spania? Ile ludzi, tyle odpowiedzi na to pytanie. Jedni uwielbiają spać na wznak, drudzy w pozycji embrionalnej, jeszcze inni na brzuchu. Badania psychologów ze Sleep Assessment and Advisory Service w Wielkiej Brytanii pokazują, że pozycje snu dużo mówią na temat naszej osobowości. Co więcej, większość ludzi w ciągu całego życia nie zmienia swoich przyzwyczajeń.

Pozycja snu – co oznacza Twoje ułożenie w łóżku?

Gdy śpisz, układ Twojego ciała  nie jest  w żadnym wypadku przypadkowy. Co mówi o Tobie pozycja podczas snu? Przedstawiamy 7 najpopularniejszych przykładów.

1. Pozycja embrionalna

Pozycja embrionalna (tak zwana kołyska) to popularna pozycja do spania, uważana zresztą za najzdrowszą. Polega na leżeniu z podkulonymi kolanami skierowanymi w stronę klatki piersiowej. Co psychologia snu mówi na jej temat? W pozycji embrionalnej zasypiają osoby, które mają przemyślenia na temat minionego dnia. Charakteryzuje ona ludzi wrażliwych, lękliwych, zamkniętych w sobie, które stopniowo nawiązują relacje z innymi.

pozycja-do-spania2. Żołnierz

Spanie na plecach w pozycji żołnierskiej (z wyprostowanymi nogami i rękoma wzdłuż tułowia) jest domeną osób  nieśmiałych, które zachowują się cicho i rezerwą. Ludzie zasypiający w tej pozycji postrzegani są jako spokojni i zorganizowani. Jeśli często sypiasz w tej pozycji, może oznaczać to, że masz wysokie wymagania wobec siebie i otoczenia.

3. Rozgwiazda

Rozgwiazda to bardzo wygodna pozycja do spania. Polega na leżeniu płasko na plecach z rozszerzonymi nogami i rękami wyciągniętymi za głowę. Wybierana jest przez osoby empatyczne, wrażliwe na krzywdę innych, ale jednocześnie nielubiące być w centrum uwagi. “Rozgwiazdy” to bardzo lojalni przyjaciele, którzy zawsze są gotowi do pomocy w razie potrzeby.

najlepsza-pozycja-do-spania4. Spadochroniarz

Pozycje do spania na brzuchu są często wybierane przez osoby uchodzące za otwarte i towarzyskie. Jedną z takich pozycji jest spadochroniarz. Osoba zasypiająca w ten sposób owija swoje ręce wokół poduszki i śpi z głową na boku. Jeśli przyjmujesz taką pozycję do snu, oznacza to, że prawdopodobnie jesteś bardzo komunikatywną, bezpośrednią i wrażliwą osobą.

5. Kłoda

Kłoda to bardzo popularna pozycja snu. Co oznacza? Dokładnie to, co sugeruje nazwa. Osoba zasypiająca w ten sposób leży na boku z ramionami ułożonymi wzdłuż ciała i nogami wyciągniętymi prosto. Lubisz zasypiać w pozycji kłody? Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś otwarty, towarzyski i zawsze starasz się być w centrum uwagi.

pozycje-spania6. Pozycja zachłanna

Pozycja zachłanna przyjmowana jest zazwyczaj przez osoby skryte i podejrzliwe, ale także chciwe i cyniczne. Podczas snu ręce wysunięte są prostopadle do ciała, a nogi wyprostowane. Wg psychologów, osoby śpiące w ten sposób mogą być również bardzo samotne i niedowartościowane.

7. Pozycja spadania

Istnieją pozycje do snu, które zdradzają nerwowość i niepokój. Zaliczamy do niej pozycję “spadania”.  Polega ona na spaniu na brzuchu z rękami obejmującymi poduszkę i głową zwróconą do boku. Taki typ osobowości często nie potrafi znieść krytyki – nawet tej konstruktywnej.

Jakie pozycje do snu są najzdrowsze?

Jak widzisz, pozycje do spania wiele mówią o Twojej osobowości. Układ rąk, nóg i głowy, jaki przyjmujesz podczas leżenia, wiele mówi o zwyczajach, cechach charakteru, a nawet troskach i zmartwieniach, jakie Cię gnębią. A które pozycje do snu są najzdrowsze dla kręgosłupa i organizmu? Lekarze zaliczają do nich następujące pozycja spania:

  • embrionalna,
  • kłody,
  • zachłanna.

Leżąc w ten sposób, nie wywierasz nacisku na serce ani inne ważne organy. Jednak tak naprawdę to, czy Twój sen będzie zdrowy i komfortowy, zależy nie tylko od pozycji spania. Bardzo ważne jest otoczenie. Warto zadbać przede wszystkim o wysokiej jakości:

  • materac,
  • wygodną poduszkę,
  • odpowiedniej grubości kołdrę.

Na komfort snu wpływa także powietrze – jeśli jest ono zbyt wilgotne, możesz zainwestować w nawilżacz.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, sprawdź również, co styl ubierania mówi o Tobie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz