fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiasz się nad zrobieniem tatuażu? Masz pomysł na wzór, ale nie wiesz jak znaleźć odpowiednie studio i na jakie koszty się przygotować? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż.

Jedno jest pewne – decyzja o zrobieniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana. Nie ma co ulegać chwilowej pokusie, bo dziara to coś, co zostanie z Tobą na zawsze. Moda przeminie, Twój gust z czasem się zmieni, a tatuaż będzie trwał uparcie, w dodatku wciąż na tym samym miejscu. Oczywiście można go przerobić, wkomponować w większy wzór, próbować usunąć laserem, ale tak czy siak – pozbyć się  dziary jest trudno. Dlatego przed tatuażem warto nieco zorientować się w temacie. Co przede wszystkim trzeba wiedzieć?

Zobacz też, co zrobić, by tatuaż nie przeszkadzał w miejscu pracy.

wyprzedaż do 70%

Zanim zrobisz tatuaż wybierz wzór i studio

Jak już wspomnieliśmy wybór wzoru tatuażu to sprawa najważniejsza, wręcz kluczowa. To nie powinna być pochopna decyzja podjęta pod wpływem impulsu. Wzór powinien mieć dla Ciebie jakąś wartość, wyrażać Twoją osobowość lub światopogląd, powinien w jakiś sposób łączyć się z tym, co dla Ciebie ważne.

Jeśli upatrzony wzór już od miesięcy czeka, by w końcu przenieść go na skórę, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko znaleźć odpowiednie studio. Chyba nie musimy mówić, że robienie tatuażu w garażu u kumpla, który tydzień temu zakupił maszynkę, to pomysł, który nie wróży niczego dobrego.

Tatuaż zrób w dobrym studiu u doświadczonego tatuatora. Zanim zdecydujesz się na kogoś konkretnego, zapoznaj się z jego portfolio i dowiedz, w jakiej stylistyce się specjalizuje. Poszukaj też opinii o wybranym studiu, upewnij się, że spełnia ono wszelkie standardy sanitarne i robienie tam tatuażu nie skończy się tężcem lub gangreną.

Szukasz pomysłu na dziarę? Zainspiruj się haftowanymi tatuażami.

wytatuowany mężczyzna i jego dzeiwczyna

Czy tatuowanie naprawdę boli?

Nie będziemy Cie oszukiwać – tatuowanie boli i to konkretnie. Technika robienia tatuażu polega na nakłuwaniu skóry maleńką igłą i wprowadzaniu pod nią tuszu. Nakłucia są dosyć głębokie, bo barwnik musi trafić do warstwy skóry właściwej. Cały proces jest więc dosyć bolesny i lepiej się na to przygotuj. Oczywiście są miejsca, które bolą nieco mniej. Są to na przykład ramiona, uda, pośladki oraz brzuch, bo tam znajduje się więcej tkanki tłuszczowej. Najbardziej bolesne są z kolei tatuaże wykonywane w okolicy żeber, szyi, stóp, dłoni, zgięciach łokci oraz kolan.

Ile kosztuje tatuaż?

Niestety tatuaż to dosyć kosztowne przedsięwzięcie. Całkowity koszt wykonania dziary zależy od studia, a także wielkości i stopnia skomplikowania wzoru. Za mały wzór zapłacisz od 200 do 300 zł. Większe projekty wycenia się od godziny pracy, a ceny zaczynają się od około 200 zł za godzinę. Średniej wielkości wzór, którego wykonanie zajmie około 5 godzin, zapłacisz więc jakieś 600-800 złotych. Niektóre salony, zwłaszcza w dużych miastach, mają też stawkę za cały dzień pracy.

Przed tatuażem – środki ostrożności

By zabieg wykonywania tatuażu przeszedł w miarę komfortowo i bezboleśnie, warto odpowiednio się do niego przygotować. W ciągu 48 godzin przed tatuażem nie pij kawy ani alkoholu, które rozrzedzają krew. Nie bierz także leków, takich jak paracetamol, działających bardzo podobnie. W dniu zabiegu wyśpij się dobrze i zjedz solidny posiłek. Nie zaleca się wykonywania tatuaży na czczo ani w stanie dużego przemęczenia organizmu.

A co potem? Po wykonaniu dziary powinieneś właściwie obchodzić się z raną. Twój tatuator na pewno poleci Ci krem do smarowania. Stosuj go 5 razy dziennie i dbaj o higienę tego miejsca. Nie drap tatuażu, nie wystawiaj go na słońce, zrezygnuj z opalania i kąpieli w basenie. Przez kilka pierwszych dni możesz zabezpieczać tatuaż folią spożywczą, która ochroni ranki przed zabrudzeniem i utrzyma maść nakładaną na skórę.

A kto nie powinien robić tatuażu?

Niestety dziary nie są dla wszystkich. Głównym przeciwwskazaniem do wykonania tatuaży są różnego rodzaju choroby, między innymi padaczka, choroby serca, hemofilia, immunosupresja oraz choroby skóry. Tatuażu nie wykonuje się także u osób pod wpływem alkoholu oraz mających alergię na tusz.

Tatuaż to nie Twoje jedyne marzenie? Zobacz, co jeszcze powinieneś zrobić w życiu przed trzydziestką.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz