fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

elegancka koszula

Choć spora część z nas mogłaby całe życie przesiedzieć w wygodnej bluzie, to przydałoby się mieć w szafie również choćby jedną elegancką koszulę. Jaka będzie najlepsza – koszula ze stójką, koszula na guziki czy na spinki?

Koszula ze stójką

Pod słowem stójka kryje się kołnierz nie posiadający wyłogów, zakrywający większą część szyi. Koszula w tym stylu sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na bardziej eleganckie okazje. Nie polecamy jednak ubierać jej osobom z krótszą szyją, gdyż tego typu koszula może jeszcze bardziej spotęgować ten efekt.

Koszula na guziki

Koszula na guziki (mowa tu oczywiście o formie zapięcia na mankietach) jest najbardziej popularną wersją tego elementu garderoby. Koszula na guziki znajduje się trochę bliżej casualu niż koszula na spinki, z tego względu sprawdzi się w szeregu różnych okazji.

elegancka Koszula na spinki

Koszula na spinki to z kolei wersja, którą stosuje się przy bardziej eleganckich stylizacjach. Zamiast guzików przy mankietach mamy zapięcie na spinki. Obecnie na rynku jest taki wybór spinek do mankietów, że każdy może znaleźć coś dla siebie, jednak najbardziej klasyczną wersją są spinki złote lub srebrne, dobierane w zależności od koloru koszuli.

Rodzaje eleganckich koszul mamy już za sobą, teraz czas na powtórkę z wcześniejszej lekcji, czyli przegląd tkanin koszulowych.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz