fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeśli jesteś w stałym związku, ale nie możesz przestać myśleć o innej dziewczynie, to ten artykuł może Ci pomóc. Skorzystaj z podpowiedzi psychologów i zobacz, jak uwolnić się od myśli o innej osobie, by nadal cieszyć się szczęśliwym związkiem.

wyprzedaż do 70%

Jak przestać o kimś myśleć?

Jesteś w stałym związku, wszystko układa się świetnie, kiedy nagle poznajesz inną dziewczynę. Wyobrażasz ją sobie w różnych sytuacjach, myślisz o tym, jak mogłoby wyglądać Wasze pierwsze spotkanie, idealizujesz ją i nie możesz wypędzić ze swojej głowy. Takie niechciane uczucia mogą dotyczyć także byłej dziewczyny, o której myśli powróciły pod wpływem niespodziewanego spotkania. Nagle znów wydała Ci się wspaniała, rozpamiętujesz mile spędzone chwile i zupełnie zapominasz o przyczynie, dla której się rozstaliście. Jak przestać o niej myśleć? Zwłaszcza, gdy jesteś w związku z kimś innym, kogo kochasz i wcale nie chcesz  tej osoby stracić? Na szczęście jest na to recepta.

Psychologowie radzą, jak przestać myśleć o dziewczynie

Badania profesora Gonzagi i jego zespołu dowiodły, że natrętne myśli o atrakcyjnej osobie można zdusić jedynie myśląc o czymś, a raczej o kimś innym. Grupie badanych pokazano zdjęcia atrakcyjnych osób i poproszono o wskazanie jednej, ich zdaniem najatrakcyjniejszej oraz opisanie tego, co im się w niej najbardziej podoba. Następnie kazano badanym przestać myśleć o osobach, które wskazali. Oczywiście efekt był zupełnie odwrotny. Co innego, gdy poproszono badanych, by myśleli o aktualnej partnerce, bliskości i uczuciach do niej. Okazało się, że myśl o chwili, w której badani czuli się kochani przez swe partnerki okazały się najskuteczniejsze.

jak sobie poradzić po zerwaniu

Jak przestać o niej myśleć?

Jeśli powiemy Ci abyś nie myślał o różowym słoniu, to o czym zaczniesz myśleć? O różowym słoniu, prawda? Niestety im bardziej staramy się zdusić myśl o czymś, tym mocnej to do nas wraca. Nie wystarczy po prostu powiedzieć sobie: „od dziś nie będę o niej myślał”, to nie zadziała. Efekt będzie zupełnie odwrotny. Co można zrobić zamiast tego?

Postaraj się zastąpić niechciane myśli czymś innym. Skup się na tym, co masz teraz. Na swojej obecnej partnerce, na której Ci zależy. Jeśli nie chcesz stracić tej wspaniałej osoby, myśl o chwilach, w których czułeś się przy niej szczęśliwy i kochany. Rada psychologów jest prosta: chwilowe zauroczenie najłatwiej pokonać prawdziwą miłością (i częstym o niej myśleniem).

Przeczytaj także: jak tańczyć w klubie, żeby spodobać się dziewczynie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz