fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Poznawanie potencjalnych partnerek w dobie Tindera oraz innych aplikacji randkowych, nigdy nie było tak proste. Tinder jest swoistym wybawieniem tle introwertyków, osób nieśmiałych i nie tylko. O czym należy pamiętać, umawiając się na randkę w ciemno?

Aplikacji randkowych i stron przybywa. W internecie pracujemy, w internecie poznajmy nowe osoby, a nawet randkujemy. Skorzystaj z naszego poradnika dotyczącego randkowania online i dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w sieci.

wyprzedaż do 70%

Enigmatyczne profile na Tinderze. Gra warta świeczki?

Podstawą każdego profilu na Tinderze jest zdjęcie i opis. Nie każdy ma jednak ochotę pokazywać swoje profilowe w towarzystwie opisu, który sygnalizuje, że interesuje nas jedynie jednonocna przygoda. Na Tinderze można znaleźć sporo profili kobiet, które ukrywają swoją twarz, nie mają zdjęcia, ale ich opis sugeruje, że mają dużą ochotę na przygodę z nieznajomym. W ukrywaniu swojej tożsamości nie ma nic złego – upubliczniając swój wizerunek w aplikacjach randkowych, godzimy się na to, że dostęp do tych informacji jest otwarty. Nie każdy chce trafić na swojego szefa lub przełożonego, czy stać się obiektem żartów ze strony znajomych.

Należy jednak mieć na uwadze, że enigmatyczny profil i zachęcający opis nie zawsze musi być szczery. W internecie aż rosi się od wszelkiej maści oszustów, którzy tylko czekają, aż do nich napiszesz. Bardzo łatwo w ten sposób paść ofiarą tak zwanego catfisingu (o czym więcej przeczytasz tutaj). Niczego nieświadoma ofiara upublicznia często swoje prywatne zdjęcia i dane, które następnie przestępca wykorzystuje do szantażowania.

Nie pozwól na to, żeby testosteron przejął nad Tobą władzę. Umów się w publicznym miejscu, nie udostępniaj wcześniej przez internet poufnych informacji. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego stresu i możliwych nieprzyjemności. W żadnym wypadku nie wysyłaj intymnych zdjęć – catfisher tylko na to czeka!

Czy randka w ciemno ma sens?

Wymieniliście ze sobą dwa-trzy zdania, nie chcecie bawić się w żadne ceregiele, interesuje Was tylko jednonocna przygoda? Brzmi bardzo obiecująco, ale pamiętaj, że po drugiej stronie zawsze może być ktoś zupełnie inny, niż sobie to wyobrażasz. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście poszli najpierw na piwko do knajpy, czy choćby spacer. Choć to kobiety zdecydowanie częściej padają ofiarami różnego rodzaju przemocy seksualnej, to może się zdarzyć, że pukając do drzwi Twojej wyśnionej miłości, otworzy Ci ktoś zupełnie inny. Czy podryw przez internet zawsze jest super? Oczywiście, że nie do końca:

Randka w ciemno przez internet

Randkować może też przez internet w pełnym tego słowa rozumieniu. Wystarczy przenieść się z Tindera na Messengera, Skype lub Whatsappa. W dobie koronawirusa randki online stały się jeszcze bardziej popularne. Tutaj, jak w całym internecie, tak też tutaj trzeba uważać na różnego rodzaju spamy w postaci botów, zainfekowanych linków i innych takich sztuczek. Ale z drugiej strony nie ma co też tego jakoś specjalnie demonizować. Bota bardzo łatwo rozpoznać, a w żadne przesyłane linki lepiej nie klikać, bez względu na to czy pochodzą z Tindera, czy zostały wysłane na Skype, czy na Whatsappie. Zawsze jednak warto pamiętać o tym, że w internecie nic nie ginie, więc lepiej się za szybko nie… odsłaniać. ; )

Jeśli szukasz alternatywy to Tindera, przeczytaj nasz poprzedni artykuł, z którego dowiesz się o konkurencyjnych aplikacjach i stronach internetowych, dzięki którym będziesz mógł randkować online!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz