fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Który z polskich raperów ma najbogatszy zasób słów? Albo kto, pisząc swoje teksty, korzysta ze słownika? Co do tego ostatniego trudno mieć pewność, ale na pierwsze pytanie możemy już odpowiedzieć. Kim, według analizy słowotwórczej, jest najlepszy polski raper?

Zestawienie najlepszych polskich raperów o najbogatszym słownictwie powstało już w 2016 roku. Jego autorem był Pan Sawka, który zainspirował się podobnymi rankingami artystów zza oceanu. W zestawieniu pozycję danego rapera określa ilość unikatowych wyrażeń użytych w pierwszych 10 tysiącach słów w jego utworach. Ranking ten ostatnio update’owano. Kto znalazł się na pierwszym miejscu według analizy portalu skrr.pl?

wyprzedaż do 70%

Tau – najlepszy polski raper

Okazuje się, że największą oryginalnością w dobrze słów może pochwalić się Tau, wcześniej znany pod pseudonimem Medium. Co ciekawe, raper wygrywa zarówno w kategorii podstawowej, czyli na 10 tysięcy słów, jak i dwóch rozszerzonych, w których analizuje się pierwsze 20 i 30 tysięcy słów.

Polscy raperzy – kto jeszcze znalazł się na podium?

Na drugim miejscu, tuż za Tau, uplasował się Mezo. Autorzy zestawienia sami przyznali, że wynik ten mocno ich zaskoczył. Przypuszczamy, że tak dobrą pozycję w rankingu raper zawdzięcza sprawnemu słowotwórstwu oraz częstemu odwoływaniu się do znanych osób i postaci.

Zobacz także: jak ubiera się Szpaku

Kto następny? Na miejscu trzecim wylądował L.U.C., co właściwie nikogo chyba nie dziwi. Raper znany jest z tego, że bawi się słowami i wymyśla nowe wyrażenia, o czym świadczą chociażby tytuły jego albumów – „Energocyrkulacje” oraz „Homoksymoronomatura”.

Dwa kolejne miejsca tuż za podium zajęli kolejno: Hemp Gru oraz Buka. Równie dobrze w rankingu wypadli Taco Hemingway i Quebonafide. Z kolei do grona raperów o najuboższym zestawie słownictwa trafił Kartky oraz Young Multi, co akurat chyba nikogo nie dziwi.

Sprawdź też, w co ubiera się Paluch i zainspiruj się jego stylówką.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 4 komentarze

Odpowiedz