fbpx Przeskocz do głównej zawartości.
Stylish Party Girl in Rastafarian Hat and Trendy Round Sunglasses Kissing a Heart Shaped Lollipop. Close up portrait on an Colorful Abstract Background with Copy Space.

Gdy słyszę „reggae” od razu mam przed oczami Boba Marleya, kolesi z dredami, no i może kilka polskich zespołów siedzących w tym klimacie. Zgodzicie się, że to niewiele. Jednak nawet taki rastaignorant jak ja, jest świadomy, jak wiele moda casual zaczerpnęła przez lata z tego gatunku.

Na początek jednak coś dla ucha bad boya 😉

Zieleń, żółć i czerwień

To połączenie znane przede wszystkim ze stoisk poupychanych wzdłuż promenad w popularnych polskich kurortach. To właśnie tam od lat królują koszulki w tych barwach. W oryginale jest to kolorystyka flagi Etiopii, w której zieleń symbolizuje Afrykę, żółty złoto będące kiedyś jej bogactwem, natomiast czerwień – krew przelaną podczas walk z kolonistami (przynajmniej tak twierdzi Wikipedia ;)). Połączenie sprawdza się jednak nie tylko na t-shirtach, ale i innych ciuchach, a zwłaszcza dodatkach i akcesoriach. Najlepiej tych o letnim charakterze, który dodatkowo podkreślony zostanie wspomnianymi barwami.

Król reggae

Postać Boba Marleya, czy to na zdjęciu bądź w animowanej wersji znaleźć dziś można nie tylko na ciuchach najbardziej oddanych fanów gatunku. Bob, chcąc czy nie chcąc, wpisał się na stałe na karty popkultury, a tym samym i mody casual.

Liść konopi indyjskich

Jak wierzą niektórzy rastafarianie, jest on Drzewem Życia wspominanym w Biblii. Motyw ten, w wersji minimalistycznej i „amsterdamskiej” zagościł nawet na naszych bluzach.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz