fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wybór restauracji na pierwszą randkę może być kluczowy z wielu względów. Jeśli jedzenie będzie niedobre, albo wybierzesz miejsce na pierwszą randkę, gdzie sam nie czujesz się swobodnie, wówczas nieudana kolacja może nawet przekreślić szanse na kolejne spotkania. Skorzystaj z naszych wskazówek, a na pewno pierwsza randka nie skończy się wtopą!

Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszej randce? Jeśli oboje jesteście łakomczuchami, a przy tym gadułami, dobrą propozycją będzie wyjście do restauracji. Taka randka wcale nie musi być oklepana. Oferta gastronomiczna w dużych i średnich miastach jest na tyle konkurencyjna, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na pierwszą randkę. Oto 5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, zanim zarezerwujesz stolik.

wyprzedaż do 70%

1. Pierwsza randka – restauracja na Twoją kieszeń

Jeśli chcesz uniknąć niemiłej niespodzianki przy wystawianiu rachunku, przygotuj zawczasu budżet i sprawdź, np. na UberEats, jakie restauracje się w nim mieszczą (ceny dań na wynos rzadko różnią się od tych zamawianych na miejscu w knajpce). Prawdopodobnie oboje nie będziecie zamawiać najdroższych pozycji z karty (choć z tym akurat bywa różnie, jak opisuje nasz artykuł „Czy kobiety lecą na kasę? Męskim okiem o hipergamii”).

Gdzie się wybrać na pierwszą randkę, jeśli nie stać Cię chwilowo na fine dining z wysokiej półki i uważasz, że nie wypada jej zapłacić za siebie (nawet, jeśli sama to zaproponuje)? Jeśli czujesz, że masz do czynienia z dziewczyną z klasą, zaproponuj jej spacer z przystankiem na jednym z foodtrucków. Dobrze, jeśli będzie on np. nad zalewem, jeziorem czy na bulwarach. Możesz też całkowicie ją zaskoczyć i zorganizować piknik, np. w parku. Poproś ją tylko o to, by wygodnie się ubrała. Jeśli masz do czynienia z dziewczyną, która ceni nieszablonowość, na pewno nie skończy się na pierwszej randce!

foodtruck randka

2. Charakter, menu i stopień formalności restauracji

Przed zamówieniem stolika zrób wywiad z zainteresowaną na temat jej ulubionych smaków, dań i kuchni. Jeśli Twoja wybranka okaże się weganką, nie zarezerwujesz przecież miejsca w steak housie (chyba że chcesz sprawić na randce przyjemność głównie sobie). Nie wyśmiewaj jej wyborów żywieniowych czy alergii (!). Pozostań otwarty – możesz w to nie uwierzyć, ale knajpy o profilu wege i wegańskim pod względem oferty często bywają równie interesujące, co tradycyjne.

Jeśli dziewczyna przepada za winem, może warto pomyśleć o restauracji z opcją wine pairingu do dań lub przystanku na „deser” w jakiejś winotece na degustację? Fanatyczka deserów na pewno ucieszy się z wizyty w restauracji lub kawiarni specjalizującej się w tortach i artystycznych, starannie wykonanych ciasteczkach, które „je się oczami”.

kawa i ciastko

3. Otoczka: design, muzyka i obsługa

Ważny jest też charakter całej pierwszej randki. Restauracja, gdzie mile widziane są garnitury i eleganckie sukienki może nie spodobać się „dziewczynie z sąsiedztwa”. Znacznie lepszym wyborem będzie tu klimatyczny, cichy ogródek z nastrojowym oświetleniem, z dala od tłumów i hałaśliwych wycieczek.

Zwróć też uwagę na rozmieszczenie stolików. Nie powinno być zbyt ciasno – przecież na pewno będziecie mówić sobie słodkie słówka, dobrze też, jeśli gdzieniegdzie znajdą się ścianki czy parawany (to ostatnie często występuje restauracjach japońskich). Wybierz miejsce, w którym muzyka, podobnie jak obsługa, tylko buduje atmosferę, zamiast ją dominować.

Kelner powinien być w zasięgu wzroku, ale nienachalny. Nic tak nie burzy klimatu, jak obsługa, która podchodzi w dobrej wierze do stolika co 10 minut i przerywa rozmowę.

restauracja japońska

4. Lokalizacja miejsca na pierwszą randkę

Poza klimatem, budżetem i pomysłem na miejsce, ważna jest też lokalizacja. Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszej randce? Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie oboje jesteście w stanie łatwo dotrzeć – czy to samochodem, czy komunikacją miejską. Nie każ jej przemierzać na szpilkach kilometrów tylko dlatego, że tak sobie wcześniej wszystko wymyśliłeś. To nie czas i miejsce na Twoje zachcianki i kaprysy.

Dobrze skomunikowane miejsce ma też inne zalety. W razie kompletnego niewypału, oboje nie będziecie na siebie skazani. Możecie szybko się urwać i jeszcze szybciej o sobie zapomnieć.

pierwsza randka kawiarnia

5. Gwiazdki, wyróżnienia i opinie

Recenzje w internecie, opowieści blogerów, YouTuberów czy opinie wydawane przez znajomych są na wagę złota. Jeśli zastanawiasz się, gdzie się wybrać na pierwszą randkę, przeczytaj opinie o miejscu (szczególnie te negatywne) oraz odpowiedzi managera czy szefa restauracji na stawiane zarzuty. Jeśli są one aroganckie, to powinien zabrzęczeć Ci dzwonek alarmowy. Istnieje wysokie ryzyko, że w razie jakiejkolwiek wpadki Wasze uwagi zostaną potraktowane na żywo w ten sam sposób.

gwiazdki restauracja

Wymiernym symbolem jakości jest gwiazdka Michelin, jednak w Polsce tę ma tylko kilka restauracji. Dodatkowo nie są one tanie i mają odległe terminy rezerwacji. Poszukując idealnego miejsca, zamiast na gwiazdkę, możesz zwrócić też uwagę na wyróżnienia Bib Gourmand Michelin. Są to tytuły przyznawane restauracjom, które mają dobry stosunek ceny do jakości (oczywiście jak na standardy kulinarnego przewodnika). Wciąż jednak ceny dań w tych miejscach są niższe niż w „ogwiazdkowanych” knajpkach.

To co, wiesz już, gdzie zabierzesz dziewczynę na pierwszej randce? Na pewno masz na oku parę takich miejsc. Jeśli jednak wolisz na co dzień stołować się w domu, a w restauracji jesteś od wielkiego dzwonu, zasięgnij porady u kumpla, który pasjonuje się gotowaniem lub sprawdź opinie wybranych miejscówek w Google, szczególnie tych ze zdjęciami i rozbudowanymi opisami.

Życzymy udanej i  „smacznej” randki, a na deser – słodkiego buziaka w nagrodę od zadowolonej dziewczyny. Bawcie się dobrze! 🙂


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz