fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

demon

Moda to często rewolucyjne zmiany rodem z piekła, które zanim przyjmą się na dobre budzą sporo kontrowersji. Jak wiele zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat? 

Jeszcze na początku XX wieku nawet męska moda casual to panowie paradujący po ulicach w garniturach i melonikach na głowie. Co powiedzieliby ówcześni mężczyźni, gdyby zobaczyli, jak wygląda współczesny street wear? Aż strach się bać!

Idź do diabła: co moda męska ma na sumieniu?

Nie nam jednak osądzać dzisiejszą modę, którą w końcu ( w większości przypadków) uwielbiamy. Możemy za to krytycznym okiem przyjrzeć się wszystkim wcześniejszym trendom. Moda lubi wracać, jednak cofając się w modowej historii, stwierdzamy, że lepiej, by niektóre z panujących wtedy stylówek nigdy nie powróciły.

Na cenzurowanym bez wątpienia są spodnie dzwony rodem z lat 70-tych czy kolorowe i za duże o dwa rozmiary marynarki, które królowały w ostatniej dekadzie XX wieku (więcej na ich temat w ostatnim wpisie „Co nosiłbyś w karnawał 1915, 1975 i 1995?„). Co ciekawe, na przykład wystrojeni hippisi gorszyli swoim ubiorem starsze pokolenia – licho wie, ile razy mówiono im, że będą się smażyć w piekle…

Bunt w modzie 2.0

Musimy jednak pamiętać, że moda to przede wszystkim zabawa (nawet jeśli wyrasta z buntu i budzi wiele kontrowersji) – takie hasło dziś przyświeca największym projektantom mody męskiej.

Dlatego baw się dobrze i nie bój się czasem szokować modowych konserwatystów! 🙂

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

 • Marzka pisze:

  Krótko, zwięźle i na temat 😉 Bardzo wpis się podoba i chyba zagoszczę na dłużej 🙂
  Pozdrawiam 🙂

   
  • redaktor pisze:

   Cześć Marzka!
   Bardzo się cieszę i oczywiście wpadaj do nas koniecznie – opinia płci pięknej zawsze mile widziana!
   Pozdrawiam 🙂

    

Odpowiedz