fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Twoja dziewczyna to początkująca blogerka, a Ciebie właśnie mianowano nadwornym fotografem? Choć brzmi to jak koszmar, wcale nie musi być tak źle. Wystarczy, że uzbroisz się w cierpliwość i dowiesz, jak zrobić fajne zdjęcia na Instagram.

wyprzedaż do 70%

Jak zrobić dziewczynie fajne zdjęcia na Instagram?

Robienie fotek jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Profesjonalny sprzęt wcale nie jest potrzebny, a wszystko, czego potrzebujesz to Twój własny telefon i odrobina kreatywności. Zobacz, jak zrobić dobre zdjęcia na Instagram i jakich 5 błędów lepiej unikać.

1. Zbyt mało światła, czyli jak nie robić zdjęć na Instagram

Pamiętaj, że nawet najpiękniejszy obiekt czy modelka nie wyjdzie na zdjęciu korzystnie, jeśli zabraknie dobrego oświetlenia. Wiadomo, że aparat w telefonie nie daje zbyt dużych możliwości, ale można przecież wykorzystywać naturalne dzienne światło. Oświetlenie określa atmosferę, ton oraz nastrój zdjęcia, warto więc wiedzieć jak nim manipulować, by osiągnąć zadowalające efekty.

Robiąc zdjęcia na Instagram telefonem, zwracaj uwagę na natężenie światła dziennego. Jeśli fotografujesz w pomieszczeniu, ustaw swoją modelkę jak najbliżej okna. Z pewnością zauważysz, że światło pochodzące zza aparatu daje efekt nieco płaskiego oświetlenia i powoduje, że cienie padają w tle obrazu. Najlepiej sprawdza się oświetlenie boczne, ponieważ ciekawiej ukazuje kształty. Gdy robisz zdjęcia na zewnątrz, unikaj ostrego światła słonecznego, które wbrew pozorom nie służy zdjęciom. Najlepsze efekty uzyskasz, robiąc zdjęcia po wschodzie słońca lub tuż przed zachodem. Nietuzinkowe efekty uzyskasz także w dni lekko pochmurne, a nawet deszczowe. Jasność lekko podkręcisz wtedy nakładając odpowiednie filtry na zdjęcia.

Zobacz też, jak zrobić idealne selfie

2. Chaos i przesada – tego lepiej unikać

Instagram nie lubi zdjęć, na których dzieje się zbyt wiele. Jeśli zdjęcie jest chaotycznie, nie przykuje uwagi odbiorcy, któremu po prostu nie chce się pochylać nad ilością szczegółów. Dobre zdjęcie na Instagram powinno być wyraziste i kolorowe, a jego główny temat musi być jasno wyodrębniony.

Bez względu na to, co fotografujesz pamiętaj, że fotki wyświetlanie na ekranie telefonu są niewielkie, więc główny obiekt musi od razu przyciągać uwagę widza. Dlatego na Instagramie najlepiej radzą sobie wyraziste, kolorowe obiekty na jasnym tle. Powinno ono pasować kolorem i charakterem do głównego obiektu, a zarazem nie przytłaczać go.

3. Problem z ostrością, czyli Instagramowe grzeszki

Rozmazane i zamglone zdjęcie to coś, co na Instagramie nie ma prawa bytu. Jeśli robisz zdjęcia telefonem, pamiętaj, by przetrzeć obiektyw przed sesją. Leżąc w plecaku czy kieszeni, na pewno lekko się zbrudził, przez co możesz mieć problem ze złapaniem ostrości. Nie przesadzaj też z zoomem cyfrowym. W ten sposób prezentujesz jedynie wycinek zdjęcia, który traci na jakości i ostrości.

4. Kadrowanie i kompozycja – o tym trzeba pamiętać!

Wybierając całą kompozycję, weź pod uwagę, że Instagram może odrobinę obciąć wymiary Twojej fotki. Co prawda nie ma już przymusu publikowania jedynie kwadratowych zdjęć, ale w pełne kadrowanie pionowe może się nie zmieścić. W przypadku robienia zdjęć na Instagram najlepiej sprawdza się klasyczna zasada trójpodziału, jednak często równie dobrze wyglądają zdjęcia skupiające uwagę odbiorcy w środku czy na brzegu kadru. Ważne, by główny obiekt nie został przytłoczony przez resztę elementów widocznych na zdjęciu. Wykorzystuj linie (tryb siatki podczas robienia zdjęć), cienie, oraz symetrię, pamiętając, że zarówno pierwszy, jak i drugi plan zdjęcia muszą być ciekawe.

dziewczyna pozująca do zdjęcia

5. Efekciarska obróbka

Efekciarska, przesadzona obróbka to kolejny błąd, którego lepiej unikać. Powinieneś raczej kierować się zasadą „im mniej, tym lepiej”, by nie popaść w kicz i tandetę. Nakładając filtry na zdjęcia, postaraj się po prostu wydobyć atuty fotografii. Możesz lekko ją rozjaśnić, podciągnąć kontrasty, delikatnie ją wyostrzyć lub balansować cienie. Istnieje wiele dobrych aplikacji do obróbki zdjęć, na przykład VSCO czy Snapseed, ale możesz też korzystać z filtrów Instagrama. Pamiętaj tylko, by odpowiednio je stopniować i konsekwentnie trzymać się 2-3 wybranych filtrów.

Twoja dziewczyna Cię zostawiła, szukasz nowe pary? Poczytaj jak stworzyć dobry opis na Tinderze.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 4 komentarze

Odpowiedz