fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Rozmowy o seksie nie są łatwe, zwłaszcza na początku. Trzeba nie tylko pokonać wstyd, ale jeszcze poprowadzić rozmowę tak, by żadna ze stron nie poczuła się urażona czy zmuszana do czegokolwiek. A jednak od takich rozmów nie warto uciekać. Tym bardziej że jest kilka tematów, które warto przegadać!

Poważana rozmowa przed seksem brzmi raczej mało atrakcyjnie, ale zdecydowanie warto ją odbyć. Są przecież takie tematy, które lepiej poruszyć przed niż po fakcie, na przykład to, jak dobrać metodę antykoncepcji. Chyba sam przyznasz, że to dość istotna kwestia? A zatem, jak przystało na prawdziwego faceta, schowaj wstyd do kieszeni i wyjdź z inicjatywą. Jak zacząć rozmowę o seksie? Jakie tematy warto poruszyć podczas pierwszej seks rozmowy?

wyprzedaż do 70%

1. Rozmowę o seksie zacznij od zgody

To pytanie powinno brzmieć raczej „jak upewnić się, że dziewczyna chce uprawiać z Tobą seks”. Nie jest to zbyt seksowne, w końcu w filmach nikt takich rozmów nie prowadzi. Tam sprawy po prostu dzieją się same, a potem wszyscy wydają się zadowoleni. Ty jednak nie jesteś bohaterem Pięćdziesięciu twarzy Graya – życie to nie bajka. Dlatego, zamiast marudzić, po prostu weź problem na klatę i pogódź się z tym, że poważna rozmowa o seksie po prostu musi się odbyć.

Namawianie dziewczyny na seks czy wywieranie na nią presji, gdy wciąż nie wydaje się przekonana, ma bardzo niewiele wspólnego z romantyzmem. Zachowując się w ten sposób, możesz nawet osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego i zrazić ją do wszelkich zbliżeń. Zgoda na seks musi być oczywista. Obie strony powinny cieszyć się na to, co ma się wydarzyć i nie mieć przed tym żadnych obaw. Pamiętaj, że jeśli raz pójdziecie do łóżka, to wcale nie znaczy, że dziewczyna zawsze będzie miała ochotę się potem z Tobą kochać. Zgoda musi zostać wyrażona za każdym razem i nie ma w tym nic specjalnie dziwnego.

para w łóżku

2. Wyznacz granice

Od uzyskania pełnej entuzjazmu zgody wiedzie prosta droga do tematu wyznaczenia swoich granic. Chodzi po prostu o przegadanie tabu, stref zakazanych czy rzeczy, które wywołują w nas przykre wspomnienia.

Twoja dziewczyna przecież może mieć jakieś nieprzyjemne doświadczenia, o których nie miałeś dotąd bladego pojęcia. Jeśli teraz zdecydowała Ci się o nich opowiedzieć, doceń jej szczerość i uszanuj granice, jakie postawiła. W ten sposób pokażesz jej, jak bardzo Ci na niej zależy.

3. Nie zapominaj o antykoncepcji

Kwestia tego, jak dobrać antykoncepcję wydaje się oczywista, ale nie zaszkodzi poruszyć jej podczas rozmowy o seksie. Jeśli Twoja dziewczyna zażywa pigułki antykoncepcyjne, to temat niechcianej ciąży jest raczej rozwiązany. Ale czy to znaczy, że możecie odpuścić sobie prezerwatywę? Ano, niestety nie. To mało przyjemny temat, ale oboje powinniście pamiętać, że antykoncepcja ma chronić nie tylko przed ciążą. Drogą płciową przenosi się wiele chorób, które potrafią długo rozwijać się bezobjawowo. Dlatego zwłaszcza na początku związku, prezerwatywa jest obowiązkowa!

Pamiętaj, że antykoncepcja to nie tylko sprawa „kobieca”. Jeśli jesteś w 100% pewny, że nie chcesz mieć dzieci, nie przepadasz za „gumami”, zawsze możesz poddać się zabiegowi wazektomii, który jest w Polsce dla mężczyzn w pełni legalny. Zabieg trwa kilkanaście minut, kosztuje ok. 2-3 tysięcy złotych. Oczywiście taką decyzję również musisz koniecznie przedyskutować ze swoją partnerką, nie podejmuj jej samodzielnie.

para w łóżku- 2

4. O tym, co było wcześniej też warto powiedzieć…

To chyba najbardziej drażliwy temat na liście, ale sam rozumiesz, że nie można go pomijać. Te pytania po prostu trzeba zadać – każdy z nas ma w życiu przynajmniej kilku partnerów. Jeśli Twoja dziewczyna pierwsza poruszy ten temat, nie bierz tego do siebie, tylko cierpliwie jej wysłuchaj. Pamiętaj, że nie chodzi tu o rzucanie oskarżeń czy ocenianie kogoś za to, co robił w przeszłości. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i przyjemność, jaką powinien dawać Wam seks. Jeśli zatem masz na koncie kilka przygód bez zobowiązań, zachowaj się, jak przystało na faceta i po prostu się przebadaj.

5. Rozmawiajcie o swoich fantazjach

Kiedy wszystkie drażliwe tematy macie już za sobą, możecie sprowadzić rozmowę o seksie na nieco przyjemniejsze tory. W końcu sprawy, takie jak Wasze oczekiwania, fantazje czy pomysły też koniecznie trzeba przegadać. Warto się przełamać i szczerze opowiedzieć sobie o swoich pragnieniach. Jeśli będziesz wiedział, o czym Twoja partnerka marzy, łatwiej będzie Ci spełnić jej oczekiwania – ta zasada działa w dwie strony. Seks może być dużo lepszy, kiedy nikt nie musi się niczego domyślać.

W naszym poprzednim artykule znajdziesz też 6 ciekawostek o seksie, o których nie miałeś pojęcia!


 

Odpowiedz