fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Rozpięte guziki w koszuli – hot or not

Mężczyzna w koszuli to zdaniem wielu Pań facet idealny. Chcesz wyglądać pociągająco, ale temperatura sprawia, że jest Ci wyraźnie za gorąco. Decydujesz się rozpiąć w koszuli kilka guzików. Czy to aby na pewno dobry pomysł? Zastanówmy się, czy pokazywanie klaty w mieście jest „hot”, czy może jednak zdecydowanie „not”.

Lato trwa w najlepsze, a plaże największych kurortów wypoczynkowych pękają w szwach. Zrzuciłeś zbędne kilogramy, które jeszcze chwilę temu psuły Twój wizerunek idealnego samca alfa. Teraz możesz pozwolić sobie na swobodne eksponowanie wymarzonego ciała, rodem z filmów z udziałem Arnolda Schwarzeneggera.

Zapytasz, w jaki sposób masz połączyć męski casual z eksponowaniem atletycznej postury? Odpowiadamy: możesz pozwolić sobie na rozpięcie paru guzików. Ale robisz to na własną odpowiedzialność.

Słowo klucz? Umiar

Nawet jeśli jesteś pewny siebie i dobrze się czujesz w swojej skórze, niekoniecznie Twoje ciało chcą oglądać wszystkie nowo napotkane kobiety. Każda dziewczyna ma inny gust, więc nie wszystkim będzie się podobało to samo.

Jeśli jakaś piękność lubi inną estetykę, możesz spotkać się z brakiem chęci do nawiązania rozmowy, który poskutkuje natychmiastowym odrzuceniem. Życie to nie kreskówka, w której główną rolę gra Twoje alter ego pod postacią Johny’ego Bravo.

Decydując się na przyjęcie takiego stylu nie powinieneś przekraczać granic dobrego smaku. W tym przypadku łatwo je przeoczyć, a to będzie niosło za sobą określone konsekwencje – niekoniecznie przyjemne.

Jeżeli jednak podejdziesz do sprawy rozsądnie, możesz fajnie podkręcić swój letni, miejski look. Części dziewczyn podobają się rozpięte koszule, zwłaszcza w połączeniu z koralikami na szyi i odpowiednią sylwetką. Jeśli lubią typ macho albo surfera, będą to uważały za bardzo seksowne. I co? Podejmiesz ryzyko?

 

#DGMillennials party #DGKOH #DGSS18 #mfw | Photo by @luizaferraz x @fashiontomax

Post udostępniony przez Dolce & Gabbana (@dolcegabbana)

MĘSKA DECYZJA – ROZPINAMY?

Guziki po coś są umieszczone na koszuli. Mówiąc dokładniej – jeśli zdecydujesz się na radykalny krok „rozpięcia”, pomyśl nad trzema lub czterema guzikami. Resztę zostaw zapiętą. Raczej nie chcesz być odbierany jako starszy wujek, który po „kilku głębszych” walczy o utrzymanie się na weselnym parkiecie.

Pamiętaj też, że nie wszystko pasuje każdemu. Może się zdarzyć, że nawet kilka rozpiętych guzików zrobi z Ciebie stereotypowego tirowca, a rozpięta koszula będzie równie estetyczna, co koszulka pokryta resztkami hot-doga miniętej tydzień temu przydrożnej knajpy. To nie musi się podobać.

Nie zawsze i nie wszędzie

Rozpięcie koszuli może być odbierane różnie, szczególnie jeśli zastosujesz je w niezbyt odpowiadającej mu okazji. Trzymaj się złotej zasady, że jeśli wybierasz się na spotkanie biznesowe lub inne, które wymaga od Ciebie eleganckiego wyglądu – musisz z tego kompletnie zrezygnować.

W tych sytuacjach nie wygląda to dobrze, a nawet razi w oczy. Pamiętaj też, że zdanie Twojej drugiej połówki jest równie ważne, co sytuacja. Może się jej to podobać i będzie „za”, ale może też chcieć zostawić sobie ten intymny widok na wyłączność.

Przygotowanie drogą do sukcesu

Skoro wstępnie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jak nosić męską koszulę, nie możemy pominąć kwestii odpowiedniego przygotowania ciała. Mając na myśli „przygotowanie ciała” myślę o części klatki piersiowej, którą chcemy eksponować. Na całkowite „not” będzie skazany wystający „mech”.

Chyba nie chcesz, jako mężczyzna, być postrzegany na równi z północną stroną drzewa? Zapytasz – depilacja klatki piersiowej? Co do tej kwestii – nie martw się, we wcześniejszym artykule radzimy czy, jak i gdzie powinien depilować się facet.

Wszystko jest dla ludzi

Kiedy wybierzesz, jak nosić męską koszulę, musisz być przygotowany na to, że wynikną z tego różne sytuacje. Ocenę pokazywania klaty zostawiamy Tobie, ale warto czasem pomyśleć, czy letnie upały uprawniają Cię do eksponowania ciała albo czy nie zostanie to odebrane jako nachalność z Twojej strony. To, jak wyglądasz, ma przede wszystkim Tobie pozwolić się poczuć dobrze. Ale pamiętaj! Wszystko z umiarem.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz