fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Marzy Ci się wyrzeźbiona sylwetka i świetna forma na lato? Co prawda, do wakacji pozostało już niewiele czasu, ale wciąż jeszcze masz szansę na poprawę swojej kondycji. Podpowiadamy, jaki trening na rzeźbę jest najlepszy i co robić, by szybko osiągnąć wymarzone rezultaty!

Nie ma co ukrywać, że czas pandemii trochę nas rozleniwił. Zamknięte siłownie i baseny utrudniały walkę o formę, a czas spędzany w domu skłaniał raczej do leniwych spotkań z Netflixem niż do wzmożonych treningów na rzeźbę. Efekty były łatwe do przewidzenia. Jeśli sam też masz na sumieniu kilka zbędnych kilogramów tu i ówdzie, to najwyższa pora, by wziąć się w garść. Lato, plażowanie i wakacyjne wypady już za pasem, ale jest jeszcze trochę czasu, by powalczyć o formę.

wyprzedaż do 70%

Rzeźba na lato? Jeszcze zdążysz!

Najlepszy czas, by rozpocząć ćwiczenia na rzeźbę, to tak naprawdę początek roku. No, może jeszcze ewentualnie bardzo wczesna wiosna. Jak wiesz, jest już znacznie później i niewiele czasu pozostało, by zrobić formę na lato. Jeśli przez zimę bardzo zaniedbałeś sylwetkę, nie łam się, bo nie tylko Ciebie ten problem dotyczy. Teraz Twoim priorytetem powinno być zminimalizowanie szkód i zrobienie tak dobrej formy, jak się tylko da w tak krótkim czasie.

Na początek, pogódź się z nieubłaganym faktem. Otóż sylwetki greckiego boga w miesiąc raczej nie zrobisz. To jednak nie oznacza, że możesz sobie odpuścić i tego roku wkroczyć na plażę z piwnym brzuszkiem. O nie! Nawet w kilka tygodni można zrzucić kilka zbędnych kilogramów i zrobić dobrą formę na lato. Jak tego dokonać?

wysportowany mężczyzna

Jak zrobić formę na lato? 3 sprawdzone porady

Ponieważ do wakacji pozostało niewiele czasu, musisz maksymalnie skoncentrować się na swoim celu. Jeśli marzy Ci się sportowa rzeźba na lato, pora zakasać rękawy. Przed Tobą konkretna zmiana diety i solidne ćwiczenia na rzeźbę. Oto kilka sprawdzanych porad, które mogą Ci pomóc!

1. Zmiana diety i stylu życia to podstawa!

Bez obaw, zmiany wcale nie muszą być drastyczne. Chodzi po prostu o to, byś zwracał większą uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Jadłospis, który pomoże Ci zrobić formę na lato, powinien składać się z warzyw i owoców, chudego mięsa oraz kasz i makaronów pełnoziarnistych. Nie może zabraknąć w nim też nabiału, ryb oraz orzechów. Na jakiś czas będziesz musiał pożegnać się z niezdrowymi przekąskami, takimi jak chipsy czy słodycze.

Aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, przejdź na redukcję. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a potem spożywaj o 200 kilokalorii mniej, niż wynikałoby to z potrzeb Twojego organizmu.

dieta facet

2. Najlepsze ćwiczenia na rzeźbę

Zdrowa dieta to dopiero połowa sukcesu. Reszta zależy od treningów. Jeśli chcesz ćwiczyć na rzeźbę, wprowadź do swojego planu treningowego ćwiczenia siłowe kształtujące mięśnie i całą sylwetkę. Porządny trening na rzeźbę FBW, czyli full body workout, pobudzi mięśnie do pracy i nada Twojemu ciału atrakcyjny kształt.

Ćwiczenia na rzeźbę możesz wykonywać nawet w domu. W naszym poprzedni wpisie znajdziesz rozmaite plany treningowe, a w nich ćwiczenia na rzeźbę z hantlami lub sztangą. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i konsekwencja w działaniu.

ćwiczenia na rzeźbę

3. Trening siłowy nie wystarczy, by zrobić rzeźbę!

Jeśli masz do rzucenia trochę tłuszczyku, to same ćwiczenia siłowe na rzeźbę nie wystarczą. W Twoim planie treningowym musi znaleźć się miejsce na ćwiczenia cardio i interwały. Możesz biegać, jeździć na rowerze albo rowerku stacjonarnym. Kiedy Twoja forma się poprawi, wypróbuj trening interwałowy, polegający na przeplataniu ćwiczeń wysoko i nisko intensywnych. Takie ćwiczenia do dobry sposób na poprawę wydolności i przyspieszenie efektów, na które tak czekasz!

trening bieganie

Ćwiczenia na rzeźbę w domu – plan treningowy

Jak ćwiczyć na rzeźbę, by szybko zobaczyć efekty? Kwestią o kluczowym znaczeniu jest wybór ćwiczeń. Najlepiej sprawdzą się te, które angażują jak najwięcej grup mięśni, a nie tylko określone partie. Będą to, na przykład różnego typu pompki, przysiady ze sztangą lub hantlami, podciąganie na drążku czy martwy ciąg. Ćwiczenia na rzeźbę FBW będą doskonałe zarówno dla osoby początkującej, jak i średniozaawansowanej. Potrzebne będą Ci tylko hantle, sztanga lub cokolwiek innego, co masz pod ręką, a nadaje się do podnoszenia.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz