fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Każdy, kto chociaż raz w życiu próbował zerwać z nałogiem, wie doskonale, że nie jest to wcale łatwe zadanie. Zastanawiasz się, jak skutecznie rzucić palenie? W takim razie świetnie trafiłeś! Poznaj 4 najważniejsze rady, które ułatwią Ci ten proces.

wyprzedaż do 70%

jak szybko rzucić palenie, sposoby na rzucanie paleniaDlaczego warto rzucić palenie?

Rzucanie palenia to niełatwa sztuka, ale warto myśleć o wszystkich możliwych  korzyściach. Pozbywając się szkodliwego nałogu, poprawisz krążenie i wydolność płuc. Dodatkowo zmniejszysz ryzyko ataku serca, choroby wieńcowej oraz chorób nowotworowych. Na pewno zauważysz też poprawę smaku i węchu, a także pozbędziesz się uczucia stałego zmęczenia i niewyspania.

Rzucając palenie, poprawisz również swój wygląd. Nikotyna oddziałuje zwłaszcza na skórę, która pod jej wpływem staje się zmęczona, szara i szybciej się starzeje. Do tego trzeba dodać brzydki zapach z ust, pożółkłe zęby oraz palce i paznokcie.

Na koniec wato wspomnieć o jeszcze jednej niewątpliwej korzyści płynącej z rzucenia papierosów. Otóż rezygnując z nałogu, oszczędzisz sporo pieniędzy. Policz, ile kosztuje jedna paczka i ile kupujesz ich w ciągu tygodnia, miesiąca i roku. Wyobraź sobie, na jak wiele rzeczy mógłbyś wydać taką forsę…

Jak skutecznie rzucić palenie?

Niestety nie ma jednej, uniwersalnej metody, która każdemu pomogłaby rzucić palenie. Prawda jest taka, że każdy przechodzi nałóg na swój sposób i sam musi wypracować odpowiednią strategię. Są jednak pewne ogólne sposoby na rzucenie palenia, które mogą pomóc Ci przebrnąć przez ten trudny proces.

jak szybko rzucić palenie

Jak szybko rzucić palenie? 4 praktyczne rady

Choć nie ma jednego skutecznego sposobu na rzucenie palenia, warto skorzystać z kilku sprawdzonych metod radzenia sobie z całą sytuacją. Dowiedz się, jak szybko rzucić palenie.

  1. Pozbądź się pokus. Wyrzuć zapalniczki, schowaj popielniczkę, a przede wszystkim usuń z zasięgu wzroku wszystkie paczki z papierosami. Im mniej będzie wokół Ciebie rzeczy przypominających o paleniu, tym lepiej. Nie zaszkodzi też wyprać ubrań i wszystkich innych rzeczy przesiąkniętych zapachem nikotyny.
  2. Uprzedź swoje otoczenie. Rodzinę, przyjaciół i kolegów z pracy warto poinformować o nowym postanowieniu i to z dwóch powodów. Po pierwsze, publiczna deklaracja wydaje się bardziej wiążąca i dodatkowo motywuje do wytrwania w postanowieniu. Po drugie, osoby rzucające palenie przeważnie są drażliwe i mają kłopot z utrzymaniem nerwów na wodzy. Lepiej uprzedzić o tym wszystkich i z góry poprosić o wyrozumiałość.
  3. Unikaj innych palaczy i sytuacji kojarzących się z paleniem. Przebywając w towarzystwie osób, które raz po raz odpalają kolejnego papierosa, tylko niepotrzebnie narażasz się na pokusę. To samo dotyczy miejsc lub sytuacji, w których zwykle sięgałeś po paczkę i zapalniczkę.
  4. Zajmij czymś ręce. Jedną z najtrudniejszych do zawleczenia rzeczy jest odruch sięgania po papierosa. Przeważnie robi się to w chwilach nudy czy stresu. Dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu coś, co zajmie Twoje ręce, na przykład piłeczkę antystresową. Dobrym rozwiązaniem są też smakołyki, które papierosa zastąpią, czyli gumy bezcukrowe albo ziarna słonecznika.

skuteczny sposób na rzucenie paleniaSposoby na rzucenie palenia. Co może pomóc?

Jeśli zwykłe metody walki z nałogiem zawodzą, można sięgnąć po niego grubszy kaliber. Jednym ze skutecznych sposobów na rzucenie palenia jest tak zwana nikotynowa terapia zastępcza. Chodzi w tym o to, by dostarczyć organizmowi nikotyny, ale w innej postaci, na przykład pastylek, gum do żucia czy plastrów. Takie produkty z łatwością znajdziesz w aptece. Ich dawkę należy stopniowo zmniejszać, aż do momentu całkowitego odstawienia.

Odpowiedź na pytanie, jak szybko rzucić palenie znalazła także medycyna alternatywna. Okazuje się, że jednym ze skutecznych sposobów na przerwanie nałogu jest akupunktura. Polega ona na wbijaniu cienkich igieł w konkretne miejsca na ciele, przeważnie punkty splotów nerwowych. Terapia ta przywraca zaburzoną równowagę, niweluje napięcie i negatywną energię. Może warto spróbować?

Rzucenie palenia to pierwszy krok do dobrego zdrowia i wyglądu. Koniecznie zobacz też 5 najważniejszych etapów porannej higieny faceta!

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz