fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Masz brodę? To super! Dzięki niej wygląda się bardziej męsko i seksownie! Każda broda powinna być zadbana i dopasowania nie tylko do najnowszych trendów, ale przede wszystkim kształtu twarzy. Jak wykonać samodzielnie trymowanie brody w domowych warunkach? Od czego zacząć?

wyprzedaż do 70%

Brodę możesz trymować samodzielnie

Aby broda się dobrze prezentowała, musi być dopasowana do kształtu twarzy, rodzaju zarostu i przede wszystkim – zadbana. Wizyty u profesjonalnego barbera nie należą do tanich. Warto odwiedzić go raz na miesiąc – dwa, aby wymyślił koncepcję na Twoją brodę i nadał całości odpowiedniego kształtu. Jednak pomiędzy tymi wizytami możesz robić to sam!

Czytaj także: Fryzjer czy barber? Kogo wybrać?

Trymowanie brody  jest łatwiejsze niż się wydaje!

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak trymować brodę. Pierwszym krokiem będzie zakup trymera. Przed jego zakupem sprawdź opinie pod produktami w sklepach internetowych, możesz też podpytać swojego barbera, który produkt może Ci polecić. Ważne, aby trymer miał kilka nakładek – dzięki temu łatwiej będzie Ci uzyskać wymarzony efekt. Fajnie też, jeśli do zestawu będzie dołączona nasadka do golenia, która może Ci się później przydać do szyi i policzków. Jeśli chcesz, możesz wybrać taki, który będzie miał również końcówki do nosa czy uszu (są bardzo przydatne). Przed wyborem sprawdź także pojemność baterii – im większa, tym lepsza.

Trymowanie brody krok po kroku

Na samym początku musisz umyć i wysuszyć brodę. Fajnie byłoby też, gdybyś ją wyczesał szczotką lub grzebieniem, masując przy tym skórę. Dzięki temu będzie łatwiej Ci ją przyciąć. Jeśli robisz to pierwszy raz, lepiej na sam początek ustaw najdłuższą nakładkę na trymerze. Podczas strzyżenia możesz ją obniżać lub wymieniać na krótsze, dopóki nie stwierdzisz, jaka długość jest dla Ciebie odpowiednia.

Strzyż swoją brodę od szyi w górę, poprzez szczękę, policzki oraz baki. Na linii żuchwy i podbródka włosy lubią układać się nieregularnie, więc w tych miejscach przesuwaj trymer w różnych kierunkach. Na najdłuższej oczekiwanej długości musisz strzyc całą brodę aż do momentu, kiedy ostrza przestaną trafiać na opór.

Najbardziej uniwersalny efekt

Jeżeli za pierwszym razem nie chcesz ryzykować, proponujemy Ci najłatwiejszą stylizację Twojej brody, która jest uniwersalna. Obniż nakładkę o jeden stopnień (lub wymień na krótszą) i jeszcze raz wykonaj strzyżenie od policzków aż do baków. Następnie zmień ją na jeszcze mniejszą i przejedź trymerem po bakach aż do styku z włosami. Dzięki temu broda będzie wyglądała smukło i naturalnie.

A co z wąsem i szyją?

Podobnie strzyże się wąsa. Zacznij od najdłuższych nakładek i stopniowo je zmniejszaj, aż osiągniesz zadowalający efekt. Czasami trzeba dodatkowo skrócić włosy na łączeniu wąsa z brodą – zwróć na to uwagę przy strzyżeniu.

Następnym krokiem będzie wyznaczenie linii brody na szyi. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wygolić trymerem bez nasadek obszary najsłabiej zarośnięte i wyrównanie ich. Bardzo pomocne będzie przy tym trzymanie lusterka pod brodą. Na koniec skróć wszystkie wystające włoski, które wymknęły się trymerowi i wyrównaj linię wąsa nad ustami (kilka minimetrów nad nimi). Po wszystkim dobrze jest jeszcze raz wyczesać brodę i nałożyć na nią odrobinę specjalnego olejku (do kupienia w drogeriach).

Trymowanie brody wymaga wprawy, dlatego nie zniechęcaj się. Za każdym razem będzie tylko lepiej!
Zastanawiasz się, czy farbowanie brody to dobry pomysł? Przeczytaj nasz poprzedni wpis.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz