fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Lato już praktycznie za nami. Plaże największych kurortów już nie pękają w szwach, a na piaszczystych plażach ciężko o roznegliżowane ciała. To idealny moment, aby przypomnieć sobie prawdziwe uroki lata. Czy jest wtedy coś piękniejszego, niż kobiety w bikini? Sprawdź, które z nich nawet po 40-tce wyglądają wyjątkowo seksownie!

Początki bikini, czyli jak zyskaliśmy najlepszy kobiecy strój

Korzenie powstania bikini sięgają 1946 roku. Pierwsze bikini, to dobrze nam znany dzisiaj, jednoczęściowy kostiumy kąpielowy, którego główną cechą miała być ochrona przed słońcem i wodą. Spopularyzowanie tej części garderoby nastąpiło nieco później, bo dopiero w latach 60., na skutek rewolucji obyczajowej. Po tym okresie kobiety zaczęły postrzegać tą część garderoby nie jako nudny obowiązek, ale okazję do zaprezentowania swoich wdzięków.

Jego nazwa pochodziła od atolu Bikini, czyli miejsca, gdzie USA testowało broń jądrową. Taki też charakter miał mieć owy kostium – uderzający i szokujący. Powinien być również śmiałą decyzją w oczach innych i manifestem seksapilu.

Bikini dziś – więcej zakrywa czy pokazuje?

Popularny dziś kostium kąpielowy, to nieodzowny element mody plażowej. Lata ewolucji dostarczały nowych odsłon tego stroju, dzięki którym kobiety mogą wybierać między typowym bikini, mikro-bikini, bikini ze stringami oraz transparentym bikini. Nowoczesny charakter stroju kąpielowego na stałe przeniknął do popkultury i stał się obiektem westchnień wielu mężczyzn.

Poprzez uniwersalny charakter, bikini może nosić kobieta w każdym wieku. Tego samego zdania są polskie celebrytki, które przekroczyły magiczną barierę 40 lat, a mimo to zachwycają, pokazując się w tych skąpych strojach.

Poniżej przedstawiamy jedne z najseksowniejszych polskich celebrytek i gwarantujemy, że nie będziesz w stanie oderwać od nich oczu!

Kinga Rusin

Kobieta z klasą, prawdziwa bizneswoman – czyli zjawiskowa Kinga Rusin. Z zawodu prezenterka i dziennikarka uhonorowana statuetką „Wiktoria” w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. Od 2005 roku prowadzi program „Dzień dobry TVN”, w którym od 2016 roku towarzyszy Piotrowi Kraśko. Oprócz tego była uczestniczka wielu show telewizyjnych i innych programów.

Jej Instagram wprost pęka od zdjęć na egzotycznych plażach, basenach i eksluzywnych galach. Mając 46 lat zaskakuje zarówno w make-upie, jak i bez niego. Bez wątpienia Kinga Rusin w bikini to piękny widok.

Justyna Steczkowska

Polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i skrzypaczka. Swoją karierę rozpoczęła od udziału w programie „Szansa na sukces”. Śpiewała na wielu festiwalach, jednocześnie reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej. W czasie swojej kariery wydała ponad 10 albumów studyjnych i współpracowała z największymi gwiazdami polskiej oraz światowej muzyki. W latach 2013-2014 była jednym z trenerów w „The Voice of Poland”.

Na jej Instagramie możemy znaleźć zdjęcia: z podróży, backstage’ów oraz zmysłowych sesji, w których uczestniczyła. Mimo dojrzałego wieku zachwyca nie tylko wokalem…

Joanna Przetakiewicz

Znana projektantka mody i właścicielka domu mody „La Mania”. W trakcie swoich studiów prawniczych założyła jedną z pierwszych polskich sieci klinik dentystycznych oraz drugą w kolejności, prywatną klinikę w naszym kraju. Głównym hasłem jej domu mody jest produkcja strojów szytych w myśl produkcji seryjnej, a nie stricte na zamówienie. W latach 2014-2015 była jurorką w programie „Project Runway”, a w tym roku brała udział w programie „Azja Express”.

Swój Instagram traktuje jak pamiętnik, gdzie zamieszcza zdjęcia ze swoich podróży, ekskluzywnych restauracji i gal. Na nasze szczęście nie stroni też od zdjęć w bikini.

wyprzedaż do 70%

Wdzięk w każdym wieku

Wszystkie wspomniane w tekście piękności dają nam do zrozumienia, że emanować seksapilem można w każdym wieku. Ich uroda jest zjawiskowa, a kobiece kształty od lat przyciągają spojrzenia.

Jeśli szukasz równie gorących artykułów, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis, w którym poznasz amerykańskie studentki gotowe na wszystko.


 

Odpowiedz