fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Trudno o bardziej męski sport niż boks. Pięściarstwo wymaga od adeptów odwagi, dyscypliny i siły. Nie dziwi więc powszechne przekonanie, że kobietom jest ciężko odnaleźć się w tej dziedzinie.

Chcieć to móc – tak to chyba leciało 😊. Zdeterminowane pięściarki wzięły sprawy w swoje ręce i zawalczyły o miejsce w szeregu. Boks kobiet to młoda dziedzina sportowa, choć stracony czas panie nadrabiają jakością.

wyprzedaż do 70%

Słaba płeć?

Krytykami boksu dla dziewczyn są najczęściej panowie. Zbyt brutalny, łatwo w nim o kontuzję, nie wspominając o tym, że z agresją paniom nie do twarzy. Cóż, boks nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w tej dziedzinie nie idzie tylko o obicie komuś przysłowiowej mordy.

Profesjonaliści chętnie bronią pięściarstwa, zauważając, że boks pozwala rozwinąć nie tylko ciało, ale przede wszystkim ducha. Koncentracja, uwaga i zdolność szybkiego podejmowania decyzji to najistotniejsze atrybuty zdolnego sportowca. Właśnie za predyspozycje psychologiczne cenimy kobiety najbardziej. Odważne ryzykantki, które potrafią się bronić – chciałbym mieć tak silną kobietę u swojego boku 😊.

Dlaczego boks dla kobiet jest tak popularny?

  • Pozwala szybko zgubić zbędne kilogramy

pięściarze muszą być szybcy i zwinni, więc codzienny trening opiera się na sporej dawce ćwiczeń aerobowych i interwałowych. Boks tajski, MMA, które wypierają klasyczne pięściarstwo i crossfit to najczęstszy wybór dla początkujących.

  • Jest lekcją samoobrony

Sztuka walki wręcz i szybka reakcja na cios przeciwnika, miejmy nadzieję, nigdy nie przydadzą się  żadnej kobiecie. Przezorny zawsze ubezpieczony, więc codzienny trening na ringu to pewność, że nikt nie zrobi krzywdy Twojej ukochanej.

  • W zdrowym ciele zdrowy duch

Wspiera koncentrację, dodaje odwagi i pozwala rozładować napięcie. Jeśli Twoja panna wałęsa się wiecznie wkurzona, wyślij ją na trening, a nie pożałujesz 😉.

Piękne i silne sportsmenki

Na koniec przedstawiam wam kilka sportsmenek, przed którymi chylę czoła!

  • Nicola Adams

34-letnia brytyjka ma na swoim koncie olimpijskie złoto z Londynu i Rio de Janeiro. Adams tuż po zdobyciu pierwszego miejsca na Igrzyskach zapowiedziała zaciętą walkę o pas mistrzyni świata.

  • Agnieszka Rylik

Zaczęła w wieku 15 lat od zajęć z samoobrony. Próbowała również swoich sił w kick-boxingu. Jako profesjonalna bokserka, w 1994 r. zdobyła Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata zaledwie rok później.

Starość jest okrutna 😂

Post udostępniony przez Agnieszka Rylik (@agnieszka_rylik)

  • Katie Taylor

Ambitna Irlandka marzyła o karierze piłkarskiej. Wkrótce odnalazła swoją największą pasję – boks. Potwierdzeniem jej klasy i umiejętności jest wynik 18 złotych krążków na koncie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz