fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Po ciężkim dniu jedyne, o czym marzysz to kanapa i telewizor? Doskonale to rozumiemy! Mamy jednak dla Ciebie kilka innych propozycji na równie udany odpoczynek. Z pewnością przypadną Ci do gustu, a może nawet na stałe wprowadzisz je jako metodę relaksu…

Wracasz do domu po całym dniu pracy i marzysz o biernym odpoczynku? Wydaje Ci się, że nie jesteś w stanie tego dnia zrobić niczego więcej (chociaż rano miałeś wiele ambitnych planów)? Jak mimo wszystko zrealizować swoje postanowienie o aktywnym wypoczynku? Po prostu postaw na rozrywki dla ciała i ducha, których dawno (albo nigdy!) nie próbowałeś.

Proponujemy Ci formy relaksu w duchu filozofii self-care, dzięki którym nie będziesz miał wyrzutów sumienia z powodu zmarnowanego czasu 😉.

wyprzedaż do 70%

Czym jest self-care?

To nic innego jak troska o samego siebie. W dzisiejszym świecie takie drobne przyjemności są szczególne ważne dla równowagi psychicznej. Sposobów na wdrożenie self-care do naszego życia jest wiele, np. ograniczenie czasu spędzonego w mediach społecznościowych. Taki reset informacyjny z pewnością dobrze Ci zrobi. My jednak mamy dla również inne propozycje – mniej popularne, a równie skuteczne.

odpoczynek po pracy1. Odpocznij po pracy: na wysokościach

Postaw na mniej popularne aktywności fizyczne, takie jak np. wspinaczka. Ten sposób na relaks po pracy możesz realizować nie tylko na zewnątrz np. w parku linowym, ale też w pomieszczeniu – na specjalnych ściankach wspinaczkowych, które znajdują się w wielu miastach (niekoniecznie w tych największych). Zbierz swoją ekipę i wybierzcie się tam wspólnie. Dzięki temu nie tylko miło spędzisz czas i odpoczniesz, ale też (pod warunkiem regularności) zadbasz o swoją sylwetkę!

2. Spróbuj nowych dyscyplin sportowych

Z pewnością są takie dyscypliny sportowe, których nazwę słyszałeś wielokrotnie, ale nadal nie wiesz „z czym to się je”. Wśród tych, które warto przynajmniej raz wypróbować, znajdują się np.:

· Kalistenika

Do tego sportu nie potrzeba żadnego sprzętu, a jedynie masy własnego ciała. Ćwiczenia kalisteniczne to wszystkie te, które już doskonale znasz np. pompki, brzuszki, podciąganie na drążku itd.

Regularnie wykonywany trening ma szereg zalet dla naszego ciała m.in.:

  • wzmocnienie mięśni całego ciała,
  • lepsza postawa,
  • smukła sylwetka,
  • poprawa kondycji

i wiele, wiele innych, które dostrzeżesz wraz z każdym kolejnym treningiem. Jak wygląda trening kalisteniczny? Gotowe podpowiedzi znajdziesz np. na YouTube.

· Paintball

Jest to gra zespołowa, w której zawodnicy dzielą się na dwie grupy. Każdy uczestnik dostaje marker, czyli specjalny karabinek, którego amunicją są kolorowe kulki wypełnione żelowym barwnikiem spożywczym. Zwycięska jest ta drużyna, która jako pierwsza wyeliminuje wszystkich przeciwników, trafiając ich kolorową kulką. Ta aktywność w sam raz po ciężkim dniu w pracy. Jest to gra zespołowa, więc możesz nie tylko odpocząć, ale też miło spędzić czas z kumplami.

3. Oczyść swoją przestrzeń

Tak, dobrze przeczytałeś 😉 Sprzątanie to też sposób na self-care. Nie chodzi tutaj o robienie generalnych porządków. Mamy na myśli sprzątanie, które pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Masz w szafie wieczny bałagan? Posiadasz wiele ubrań, których już nie nosisz? Zatem posprzątaj. 😉 To nie zajmie Ci dużo czasu, a zobaczysz – poczujesz się znacznie lepiej, bo zrobisz coś, co od dawna zaprzątało Ci głowę.

Niepotrzebnych ciuchów możesz bardzo łatwo się pozbyć, a nawet z zyskiem sprzedać. Sposobów jest wiele: zarówno stacjonarnie (np. na bazarze, w lumpeksie) jak i przez Internet. W przypadku drugiej opcji ilość miejsc jest chyba nieskończona 😉 Najpopularniejsze to: Vinted, Allegro, OLX lub tematyczne grupy na Facebooku.

Wystarczy jedynie poświęcić trochę czasu i zadbać o to, by oddawane ubrania ładnie się prezentowały, a na pewno uda Ci się na tym zarobić. Zebrana kwota to już krok w stronę zakupów nowych modnych ciuchów np. ze sklepu Ozonee.pl 😉

relaks po pracy4. Przygotuj pyszne danie

Chcesz spróbować potraw kuchni z całego świata, ale nigdy nie masz na to czasu? Lubisz gotować, ale po pracy jesteś zbyt zmęczony, by stać przy kuchennym blacie? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – gotowanie potrafi działać bardzo odprężająco. To potwierdzone info! Możliwość puszczenia wodzy fantazji podczas przygotowywania posiłku sprawi, że zapomnisz o wszystkim, co do tej pory zaprząta Ci głowę.

Rzuć sobie wyzwanie: każdego dnia wybierz jeden kraj, znajdź w internecie jeden przepis na pochodzące stamtąd danie i spróbuj je odtworzyć. Jeśli brakuje Ci składników — improwizuj! Takie eksperymenty to nie tylko okazja do testowania nowych smaków, ale i wsparcie dla Twojej kreatywności.

Można powiedzieć, że gotowanie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie tylko odpoczniesz po ciężkim dniu w pracy, ale też zjesz pyszny, ulubiony posiłek. Smacznego!

ciężki dzień w pracyPrzyznasz, że to ciekawe alternatywy relaksu po pracy prawda? Wypróbuj koniecznie chociaż jedną z nich, a przekonasz się, jak wiele zyskasz. Nie tylko odpoczniesz. Będziesz też czuł satysfakcję, że nie zmarnowałeś czasu, kolejny raz spędzając godziny przed TV.

Oczywiście sposobów na odpoczynek po pracy jest znacznie więcej – w zależności o tego, co lubisz, ile masz energii i z kim spędzasz ten czas. To może być np. męski wieczór lub porządne zmęczenie się na siłowni.

Sprawdź nasz artykuł: „Wyciskanie sztangi – czy robisz to dobrze?”


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz