fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

męskie bojówki czyli spodnie cargo

To może być najbardziej piorunujący powrót ostatnich lat w męskiej modzie. Zapomniane bojówki dostały drugie życie. Wciąż są praktyczne, ale do tego tak stylowe, jak przystało na 2017 rok.

Spodnie ery discmana

Kilkanaście lat temu to były najmodniejsze spodnie wśród młodych facetów. Cargo pants, a po polsku bojówki, swego czasu podbiły ulice wielu miast świata. Były praktyczne – miały co najmniej cztery kieszenie, do których można było upakować portfel, telefon, klucze, discmana(!), a czasem drobne zakupy.

Były też niesamowicie szerokie, w dodatku często w wojskowym kolorze – khaki albo piaskowym. To było spełnienie marzeń miłośników militariów. Gdy jednak discmany zostały wyparte przez odtwarzacze MP3, a potem smartfony, bojówki szybko przestały być trendy.

Spodnie cargo upadły i powstały

Świat męskiej mody od tego czasu bardzo się zmienił. Spodnie się zwęziły, bardzo popularne stały się rurki, a widowiskowe sneakersy, które najlepiej prezentują się właśnie w zestawie z wąskimi nogawkami, to niemal must-have każdego mężczyzny. Zwykłe spodnie cargo do tego towarzystwa pasują jak pięść do nosa.

Ale wciąż mogą być potrzebne – czasem dwie kieszenie nie wystarczają. Nowoczesne spodnie cargo to kompromis między użytecznością a stylem. Są wąskie i do tego mają nogawki wykończone ściągaczem – jak joggersy. Pasują więc do nowoczesnych trendów. Zresztą, spokojnie można je traktować jak zwykłe chinosy.

Jak nosić spodnie cargo?

Ważne, by spodnie cargo były w neutralnych, pastelowych, ale mocnych kolorach. Może to być czerń, granat czy szarość. Takie spodnie na pewno będą pasować do dobrych sneakersów, koszuli, bluzy i wielu kurtek.

To uniwersalna stylówka. Co więcej, bardzo praktyczna, bo w kieszeniach zmieści się cała masa sprzętu. Ale jest jedna bardzo ważna zasada. Skoro spodnie cargo robią się coraz węższe, nie można upychać w nich zbyt wielu rzeczy. Wówczas wyglądają po prostu komicznie.

Więcej porad w filmiku poniżej:

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/embed/pHJ2lrv9EbE”][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7sHDTwln67c” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz