fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Rafal-Jonkisz-stylizacja-Ozonee

Jak to mówi moja dziewczyna, na czasie są „marmurki”. Ciekawy, co dokładnie kryje się pod tą dziwaczną nazwą?

Tak zwane acid washed jeans, czyli sprane jeansy są ostatnimi czasy prawdziwym hitem. Pojawiły się w modzie na przełomie lat 80. i 90., jednak dopiero teraz przeżywają swój wielki powrót.

Marmurkowe spodnie mogą się wydawać niektórym trochę kiczowate. Musisz wiedzieć, że wystarczą odpowiednie dodatki, a będą podstawą niezwykle widowiskowej stylizacji. Jeśli jednak jeansy to dla Ciebie za dużo, możesz postawić na przecierane koszule. Efekt ten sam, a ryzyko dużo mniejsze.

Jeansowe DIY?

Jak mówi już wspomniana wyżej moja lepsza połowa, podobno istnieje sposób na samodzielne stworzenie czegoś podobnego. Wystarczy namoczyć odpowiednio skręconą lub zgniecioną koszulę w wybielaczu. Nie żebym jej nie ufał, ale sam bym tak nie eksperymentował. No chyba, że na jakimś starym ciuchu. W każdym razie nie widzę takiej potrzeby. Poprzecierane jeansowe ciuchy będą przecież królować w sklepach przez co najmniej kilka miesięcy.

Takie ciuchy idealnie wpisują się casualowe klimaty. Czyli i sportowa bluza, i codzienny sweter idealnie siądą z acid washed jeans. I joggersy, i baggy – do wyboru 🙂

Ok, może nie mam marmurów w salonie, ale czemu by nie mieć ich na klacie albo na… tyłku 😛

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz