fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mięsień piwny: jak pozbyć się brzucha i zrobić sześciopak?

Miłośnikiem piwa jest chyba prawie każdy z nas. Z tym zamiłowaniem wiąże się jednak tak zwany piwny brzuch, czyli zmora mężczyzn lubiących się co nieco napić. Przyczyn odkładających się w pasie kilogramów jest jednak więcej i z tym problemem zmagają się nie tylko sami piwosze. Jak  pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Skąd bierze się piwny brzuch?

Wbrew pozorom, za pojawieniem się piwnego brzucha kryje się nie tylko alkohol. Tak naprawdę powodów nadwyżki kilogramów należy szukać w kilku różnych czynnikach. I tak, nadmierne spożywanie piwa jest niestety jednym z nich.

Przede wszystkim, mężczyźni są bardziej narażeni na tłuszcz odkładający się na brzuchu ze względów hormonalnych. Z kolei zaburzenia na tym polu tylko potęgują prawdopodobieństwo pojawienia się piwnego brzucha. Główny problem stanowią jednak nieodpowiednia dieta, a zwłaszcza duże porcje, które spożywamy późnym wieczorem. Złe nawyki żywieniowe w połączeniu z brakiem ruchu i alkoholem stanowią, ku naszemu ubolewaniu, receptę na piwny brzuch.

Jak pozbyć się piwnego brzucha: dieta to podstawa

Niestety sam ruch nie wystarczy, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha. Kluczową rolę gra tutaj odpowiednia dieta, o której mówi się, że stanowi nawet 80% sukcesu. Przede wszystkim zrezygnuj z obfitych posiłków. Staraj się jeść mniejsze porcje kilka razy dziennie (dietetycy zalecają zazwyczaj spożywanie posiłków pięciokrotnie w ciągu dnia).

Oczywiście, wysiłek fizyczny jest również bardzo przydatny w walce z nadmiarem kilogramów. Żeby je zrzucić, najlepiej będzie postawić na ćwiczenia typu cardio, czyli takie które wzmacniają wydolność serca i poprawiają kondycję. Będą to więc takie aktywności jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Wykonywanie ich choćby raz w tygodniu powinno pomóc Ci wrócić do formy i pozbyć się piwnego brzucha.

Pierwszy raz na siłowni? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak zacząć przygodę z siłką.

Jak zrobić kaloryfer na brzuchu? Poznaj poradę eksperta!

W trosce o tych, którzy chcą nie tylko zgubić zbędne kilogramy, ale i dowiedzieć się, jak zrobić kaloryfer na brzuchu, postanowiliśmy zapytać o opinie zaprzyjaźnionego trenera personalnego, Jakuba Kucnera.

Ozonee: Wielu facetów ma problem z jednym mięśniem – mięśniem piwnym. Jakie ćwiczenia polecasz na pozbycie się tłuszczu z tego rejonu?
[su_spacer size="10"]
Jakub Kucner: Haha tak to prawda, sam z resztą kiedyś zmagałem się z tym problemem. Jeżeli chodzi o utratę tzw. mięśnia piwnego, to tutaj same ćwiczenia nie wystarczą. Za popularny kaloryfer odpowiadają dwie kwestie: pierwsza to dieta a druga ćwiczenia. Aby pozbyć się brzuszka, musimy skupić się na obu kwestiach. Same ćwiczenia nam nic nie dadzą. Konieczne jest wsparcie ich dietą.
[su_spacer size="10"]
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to polecam przede wszystkim cardio czyli bieganie, marsz, rower, orbitrek itd. Sam osobiście preferuje bieganie lub marsz w szybkim tempie w czasie ok 45-50 min. Ważne abyśmy nie poprzestawali tylko na treningu cardio. Oczywiście jest on kluczowy dla utraty brzucha, jednak warto też zabrać się za ćwiczenia mięśni brzucha, czyli popularne brzuszki.
[su_spacer size="10"]
Mogą być to brzuszki na ławce pochyłej bądź na płasko. Świetne będzie też unoszenie nóg, dzięki któremu zaangażujemy dolne partie mięśniowe brzucha. Nogi możemy także unosić, wisząc na drążku. Do takiego treningu możemy użyć obciążenia, dzięki czemu jeszcze bardziej zaangażujemy do pracy mięśnie brzucha.
[su_spacer size="10"]
Co ważne, na samym początku naszej walki z piwnym brzuchem stosujmy ćwiczenia bez obciążenia. Wybór ćwiczeń na mięśnie brzucha jest spory. Musimy jednak pamiętać o tym, by rodzaj treningu dobrać do naszych osobistych preferencji i możliwości. Przede wszystkim ćwiczenia te nie mogą szkodzić naszemu kręgosłupowi.

Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano. Niestety nie stracisz dodatkowych centymetrów w pasie już po jednej wizycie na siłowni. Dlatego zanim wyhodujesz sobie kaloryfer, zajrzyj do naszego poprzedniego wpisu, w którym radzimy, jak przy pomocy odpowiednich ciuchów zatuszować większy brzuch.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz