fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Świąteczny klimat czuć już pełną parą. Z tej okazji w sklepach na stale zadomowiły się ozdoby i różnego typu artykuły stworzone specjalnie na tą okazję. Wśród nich znajdziemy świąteczne ubrania przyozdobione w tematyczne kolory i dodatki. Są wśród nich specjalne świąteczne swetry dla par. Czy warto je kupić?

Świąteczne swetry dla par

Załóżmy, że Ty i Twoja dziewczyna kochacie święta. Niemal od czerwca czekacie na tę wyjątkową atmosferę i śnieżnobiały puch, który leży sobie spokojnie na ulicach miasta. Już od końca listopada zaczynacie czuć, że zbliża się ten wyjątkowy okres. Szał zakupów i coroczne pytania, co kupicie tym razem. Na tapetę bierzecie pierwszy lepszy sweter z reniferem, który ona jako pierwsza zauważyła na wystawie jednej z większych sieciówek. Bez wahania decydujecie się na zakup dwóch sztuk. Dopiero w domu zaczynacie zastanawiać się, co tak na prawdę zrobicie z nim po świętach, skoro w jego zamyśle jest użyteczność wyłącznie w tej porze roku.

Jeśli przedstawiony opis dotyczy właśnie Ciebie, to bardzo dobrze wiesz, o czym mówimy. Dylemat świątecznych sweterków cięgnie się od dawna, a największe sklepy oferujące tego typu produkty walczą, aby wyprzedać swoje magazyny w tym okresie. Postaramy przyjrzeć się bliżej sensowi zakupu tego typu świątecznych akcesoriów i wspólnie zastanowimy się, czy są dobrym i ciekawym wyborem.

Fenomen świątecznej odzieży

Sam zamysł tego typu odzieży nie jest zły. Głównym elementem będącym idealnym środkiem reklamowym są święta oraz wzorce zaczerpnięte zza oceanu. Jeśli zastanawiasz się nad drugim stwierdzeniem, to obejrzyj choć jedną produkcję z tego okresu, w której przynajmniej jeden z bohaterów nie ma fikuśnej, wełnianej bluzy w świątecznych kolorach. Właśnie z tego powodu takie produkty są szalenie popularne w USA, gdzie kojarzą się stricte z obowiązkowym elementem świąt.

Jak wygląda to w naszym kraju? Póki co ten trend się popularyzuje, ale nie przyjął się jeszcze całkowicie. Takie wrażenie możemy odnieść zwłaszcza w okolicach stycznia i lutego, kiedy to ma miejsce wyprzedaż zimowych kolekcji. Na magazynach często zalegają świąteczne sweterki w krytycznie niskich cenach. Dodatkowo nie schodzą one tak, jak inne artykuły z tego właśnie okresu.

Hit czy kit?

Panują różne opinie co do części garderoby, jaką jest sweter męski. Świąteczny klimat tego typu produktów ma w sobie coś wyjątkowego, pomimo że towarzyszy nam jedynie przez ten krótki okres. Z perspektywy pary może to być gadżet, który urozmaici wspólne święta, albo będzie czymś zabawnym i humorystycznym podczas rodzinnych spotkań. Dodatkowo, na zimniejsze wieczory spełni swoją funkcję idealnie.

Ocenę walorów estetycznych i modowych pomijamy, bo wydaje się nam, że w pewien sposób nie jest to istotne. Oczywiście pojawiają się blogerzy, którzy uwielbiają tego typu odzież i akcesoria, która dobrana w umiejętny sposób potrafi stworzyć świetną stylizację. Jednak z perspektywy casualowego faceta nie powinno to być aż tak ważne. Liczy się dobra zabawa z tego wynikająca i ciekawy sposób na urozmaicenie świąt.

Jeśli szukasz inspiracji, w co się ubrać na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis, który z tej okazji dla Ciebie przygotowaliśmy. Wesołych Świąt!


 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz