fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Szelki czy pasek – jak je nosić, by nie popełnić modowej gafy? Jeśli masz wątpliwości, koniecznie przeczytaj, do jakich stylizacji nadają się te dodatki.

wyprzedaż do 70%

Szelki czy pasek – co wybrać?

Szelki i pasek pełnią zasadniczo dokładnie tę samą funkcję, tzn. podtrzymują spodnie tak, by nie zsuwały się z bioder. Pomimo to większość facetów uważa szelki za trochę zbyt ekstrawaganckie i częściej sięga po rozwiązanie bezpieczne i sprawdzone, czyli pasek. Można nosić go do niemal każdej, mniej lub bardziej formalnej stylizacji, spodni garniturowych, jeansów i chinosów. A jednak wcale nie jest tak uniwersalny, jak mogłoby się zdawać.

Jak nosić szelki?

Warto wiedzieć, że pasek nie nadaje się do fraka ani smokingu. Tutaj potrzebne będą szelki. Są one także lepszym rozwiązaniem dla facetów o okrąglejszych kształtach, bo lepiej niż pasek podtrzymują spodnie na miejscu. Nie ma najmniejszego sensu nosić szelek i paska jednocześnie – zarówno pasek, jak i szelki pełnią dokładnie taką samą funkcje – podtrzymują spodnie. Nie ma też specjalnego powodu, żeby szaleć z kolorami i fikuśnymi wzorami szelek, ponieważ szelki powinny być ukryte, a nie eksponowane.

W stylizacjach formalnych nie należy zakładać szelek do spodni ze szlufkami. Moda casualowa pozwala jednak na nieco więcej swobody. Każdy, kto interesuje się modą wie, że szelki mogą być ciekawym dodatkiem do bardziej wyszukanych stylizacji. Możesz nosić je nawet do chinosów czy klasycznych spodni ze szlufkami, dopilnuj tylko, by na plecach krzyżowały się w literę X lub Y.

Jeśli szukasz czegoś, co pomoże Ci się wyróżnić, szelki mogą być strzałem w dziesiątkę.

Dowiedz się także, czym od garnituru różnią się frak oraz smoking.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz