fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Szpaku i jego album „Atypowy” był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier hiphopowych tego roku. Jego twórcę z kolei okrzyknięto głosem nowego pokolenia. Skąd wziął się fenomen artysty i jak ubiera się debiutujący raper?

wyprzedaż do 70%

Szpaku i „Atypowy”, czyli hiphopowe wydarzenie roku

Drugi album Szpaku, pod tytułem „Atypowy” ukazał się 19 października i już sporo namieszał na polskiej scenie hiphopowej. Pierwszy materiał młodego repera „BORuto” dostępny był tylko na oficjalnej witrynie sklepu BOR Shop, w nakładzie zaledwie 3 tysięcy egzemplarzy, które wyprzedały się w ciągu godziny. Nowy krążek radzi sobie równie dobrze. Już w pierwszym miesiącu sprzedał się w ilości 16 tysięcy egzemplarzy i tym samym przekroczył próg złotej płyty. Skąd tak duże zainteresowanie?

Szpaku, czyli Młody Simba

Prawdopodobnie na korzyść Szpaka wpływa fakt, że jest kimś, z kim łatwo się utożsamiać. Jego teksty przesiąknięte są życiową, bliską każdemu treścią i energią. Każdy kawałek na nowym albumie artysty składa się z mocnych, bezkompromisowych wersów, będących komentarzem do blokowiskowej rzeczywistości i zalewającej nas popkultury.

Z tekstów Szpaka bije frustracja i rozczarowanie, ale także ślady wrażliwości i dziecięcej wyobraźni, której nie zabiła w nim brutalna rzeczywistość blokowego podwórka. Młody Simba na „Atypowym” albumie mierzy się ze swoimi demonami i niczego przy tym nie udaje. Jest autentyczny, a emocje na płycie prawdziwe i nieudawane.

Zobacz też, jak ubiera się Drake i zainspiruj się jego streatwear’owym stylem.

Jak ubiera się Szpaku?

Atypowy Szpaku ubiera się jak wielu innych młodych raperów jego pokolenia. Widać, że nie przywiązuje dużej wagi do najnowszych trendów, jego stylówki są proste, stonowane i wygodne. Trzeba przyznać, że takie podejście bardzo mu służy i podkreśla spójny wizerunek, jaki tworzy wokół siebie swoją muzyką. Najczęściej nosi wygodne bluzy z kapturem lub nadrukami, do tego luźne, workowate jeansy lub spodnie dresowe, typowe dla raperów.

https://www.instagram.com/p/BhTuBq3AKvH

 

https://www.instagram.com/p/BhMxd9FgJHL

 

https://www.instagram.com/p/BlX8x_eA72a

Ubierz się jak Szpaku!

Naśladowanie stylówki Szpaka nie powinno być trudne. Do workowatych jeansów lub szerokich spodni dresowych dobierz wygodną, szarą bluzę hoodie lub rozpinaną, z suwakiem i kapturem. To klasyczna i ponadczasowa stylówka, która na pewno sprowadzi się na co dzień. Szpaku często nosi także jednokolorowe T-shirty lub koszulki z niewielkimi nadrukami. To uniwersalne rozwiązanie, więc warto mieć je w swojej garderobie. Hiphopowy look podkreśl modnymi, białymi sneakersami.

Jeśli kręci Cie stylówka polskich gwiazd rapu, dowiedz się więcej Taco Hamingway’u i jego najlepszych stylizacjach.

Bluzy z kapturem
Bluza grafitowa
Bluza z elementami stylu moro
Bluza szara

 

Odpowiedz