Tatuaż to nie tylko domena facetów. Coraz częściej to właśnie Panie decydują się na tatuowane różnych wzorów, które to traktują jako element ozdobny lub pamiątkę ważnej i przełomowej chwili w życiu. Damskie tatuaże potrafią być też seksi, co może przyznać duża część facetów. Pojawia się więc pytanie – w jakim miejscu wyglądają najlepiej?

Tatuaż a zmysłowość

Opinie na temat tatuaży są podzielone – jednym się one podobają, a drudzy uznają je jako domenę sił nieczystych i szpecenie własnego ciała. Jak to była w przypadku kontrastów, każda ze stron tego konfliktu chce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Od od siebie radzimy, że nie ma potrzeby przekonywać kogoś, kto twierdzi inaczej.

Jednak z pełną świadomością możemy przyznać, że tatuaże mogą być seksowne. Wszelkie inne elementy takie jak: kształt, motyw, kolor czy wielkość pozostawiamy do własnej oceny. Dla każdego coś dobrego!

Tatuaże u kobiet

Jaką charakterystykę tatuaży możemy wyróżnić właśnie u kobiet? Płeć piękna zwykła rzadko sięgać po wzory kontrowersyjne z dużym ładunkiem emocjonalnym. W większości liczy się wzór, który będzie się kojarzyć z czymś artystycznym, łagodnym i lekkim. Z tego powodu dominują tatuaże małe, ulokowane w miejscach niezbyt widocznych. Ostatnio popularne stały się różnej maści kształty i figury, nachodzące na siebie we własnym obrębie.

Istnieją też odstępstwa od wcześniej wymienionych cech kobiecego tatuażu. Bywają Panie, które nie boją się manifestować pewnych przekazów poprzez tatuaże pokaźnych rozmiarów, w dość rzucających się w oczy miejscach. Każdy decyduje wedle swoich upodobań, ale nam wydaje się, że pokrycie tatuażami całego ciała znacznie ogranicza grono zainteresowanych facetów. Szczególnie, jeśli na myśli mamy twarz lub – ostatnio popularne – tatuowanie oczu.

W jakich miejscach są seksi?

Przygotowaliśmy listę miejsc, w których tatuaże u kobiet wyglądają najlepiej. Radzimy, aby nie traktować jej jako potocznie przyjęte normy, a najbardziej popularne strefy ciała do tatuażu.

1. Nadgarstek

Jedno z topowych miejsc. Charakteryzuje się dość widocznym miejscem, ale nie przykuwa uwagi w dużym stopniu. Dodatkowo w prosty sposób można go zakryć w miejscach, które nie są zbyt przychylne na wytatuowanych.

2. Plecy

Miejsce, które nie jest widoczne, a co za tym idzie, panuje tam dowolność co to wzorów, kształtów i wielkości. Dobrze wyeksponowany np. przez sukienkę lub bluzkę z odkrytymi ramionami, potrafi być niezwykle seksowny,

3. Szyja

Kolejne miejsce na ciele, które można w bardzo prosty sposób zakryć. Szczególnie polecany dla kobiet z długim włosami oraz fanek wertykalnych wzorów. Dla mężczyzn, którzy kochają drobne i zmysłowe tatuaże, raj na ziemi.

4. Za uchem

Bardzo częsty faworyt wśród mężczyzn. Dodatkowo bywa dyskretny, ale niezwykle pociągający. Co najważniejsze – ulokowany blisko kobiecej szyi, która bywa głównym elementem troski każdego faceta.

5. Na kostce

Również jeden z dyskretniejszych tatuaży. Bardzo często wybierany przez kobiety, co jest niezwykle dobrą wiadomością dla mężczyzn. Razem z wysokimi szpilkami tworzy seksowny i idealny duet.

Czy kobiece tatuaże są seksi?

Tak jak już wcześniej mówiliśmy – wszystko zależy od punktu widzenia. Dla jednych będą seksi, dla innych już mniej lub w ogóle. Czasem jednak warto się do nich przekonać, szczególnie, że swoim charakterem są zupełnie nieszkodliwe.

Jeśli jako facet chcesz poznać trendy, jakie zmieniały się w tatuowaniu, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis. Jeśli sam posiadasz jakiś tatuaż, to pochwal się nim w komentarzu!

 

Zostaw odpowiedź