fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Przeszukując zakamarki YouTube’a łatwo natrafić na coś, czego potem nie da się już odzobaczyć. W odmętach internetu aż roi się od dziwnych filmików totalnie oderwanych od rzeczywistości, wyznaczających nieznane dotąd granice absurdu. Oto subiektywne zestawienie 5 najdziwniejszych kanałów na YouTube, po których Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo.

wyprzedaż do 70%

1. Klocuch, czyli dziwne filmy o grach

Tego, kim tak naprawdę jest Klocuch nie wie nikt. Wiadomo tylko, że jego dziwne filmy zyskały całą rzeszę fanów, oglądających i komentujących każdą nową „produkcję”. Na kanale polskiego youtubera znajdziemy głównie recenzje gier oraz randomowe filmiki, które są z pozoru o niczym, choć niektóre z nich nawiązują do popkultury przełomu lat 90. i 2000. zwracając uwagę na paradoksy rodzimych produkcji, jak np. Hugo i granie w gry komputerowe na telewizorze przez telefon.

2. Kraina Grzybów TV – najdziwniejszy kanał polskiego YT?

To jeden z kanałów, na którym znajdziemy chyba najdziwniejsze (albo najbardziej oryginalne) filmy na rodzimym YT. Każdy odcinek jest swego rodzaju poradnikiem, w którym Agatka oraz towarzysząca jej surrealistyczna wiewiórka Małgosia doradzają nam, na przykład, jak zjeść jabłko lub być szczęśliwym. Filmiki wyglądają jak nagrane na starej kasecie VHS, a do tego pełno w nich dziwnych ujęć oraz niepokojących animacji. Powstało wiele teorii tłumaczących znaczenie osobliwej serii filmowej. Czy któraś z nich jest prawdziwa?

Twórcą kanału okazał się Wiktor, absolwent kulturoznawstwa, którego przepytali użytkownicy platformy Reddit, gdzie uchylił rąbka tajemnicy związanego z kulisami powstania popularnego kanału:

Cóż, był taki moment w trakcie filmowania piątego odcinka, dokładnie sceny, w której Agatka traci palce. Wtedy już kupiłem lalkę, której użyłem szóstym odcinku. Na planie był bałagan, lalka wyślizgnęła się z pudełka i upadła. Wielkie bum. Ale kiedy później sprzątałem, odkryłem, że lalka straciła palec w upadku. Przypadek? NIE SĄDZĘ

Zainteresowanych odsyłamy tutaj.

3. Barbara Santana, czyli dziwne filmiki nie z tego świata

Barbara Santana to prawdziwa królowa absurdu i dziwnych filmików. Youtuberka przekonuje, że w rzeczywistości wszyscy jesteśmy kosmitami, żyjącymi w świecie iluzji stworzonym przez wibracje naszego ego. Całkiem ciekawa teoria.

4. How to Basic – krótki poradnik jak zniszczyć dosłownie wszystko

Na tym kanale znajdziemy całą masę dziwnych filmików instruktażowych, dotyczących rzekomo poprawnego wykonywania prostych codziennych czynności. Większość z nich zaczyna się całkiem niewinnie, a kończy prawdziwą demolką i niszczeniem różnych sprzętów, często bardzo drogich. Kto wie, być może w tym szaleństwie jest metoda.

5. Don’t hug me I’m scared, czyli dziwne filmy z Ulicy Sezamkowej

Niepokojący kanał pełen dziwnych filmików, przypominających Ulicę Sezamkową. Występujące w nim postaci wydają się całkiem niegroźne, a ich otoczenie wręcz sielankowe. Do czasu. Każdy odcinek przypomina program edukacyjny dla dzieci, ale im dłużej oglądamy, tym bardziej wszystko zaczyna się zmieniać i przeradzać w horror. Kto by pomyślał, że zdrowa żywność może być tak przerażająca.

Jeśli znacie inne kanały, które warto obserwować – koniecznie dajcie znać w komentarzu!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz