fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

the world games

Tego lipca Wrocław czeka nie byle jakie sportowe szaleństwo. To właśnie tam już za kilka dni wystartuje 10. edycja The World Games, nazywane też Igrzyskami Sportów Nieolimpisjkich. Podczas imprezy sportowcy będą mieli możliwość rywalizowania w aż 31 dyscyplinach, które nie są uwzględnione w programie Igrzysk Olimpijskich.

 

wyprzedaż do 70%

The World Games – na czym polega?

Istnieje spora szansa, że o istnieniu The World Games dowiedziałeś się dopiero niedawno, z racji organizacji imprezy w Polsce. W środowisku sportowym cieszy się ona jednak sporą popularnością. TWG są organizowane od 1981 roku, rozgrywane co 4 lata, zawsze w rok po Igrzyskach Olimpijskich. W tym roku organizatorem została stolica Dolnego Śląska – Wrocław.

W The World Games bierze udział zawsze około kilku tysięcy sportowców, a liczba ta zdaje się zwiększać wraz z każdą edycją. Przybywają oni z całego świata, by spróbować swoich sił w niszowej dyscyplinie i zawalczyć o medal. Sportowcy biorą udział w takich zawodach także po to, by wypromować ukochany sport, a także zawalczyć o jego miejsce na Igrzyskach Olimpijskich.

Dyscypliny TWG składają się bowiem zarówno z byłych sportów olimpijskich (takich jak choćby przeciąganie liny), jak i tych, którym udało się zostać włączonym do programu (jak np. golf). Pojawiają się również te, które jeszcze nie dostały szansy na Olimpiadzie.

 

Czego się spodziewać po The World Games we Wrocławiu?

W tegorocznych The World Games, według organizatorów, ma wziąć udział około 3500 sportowców, co jest jak dotąd rekordową liczbą. Ceremonia otwarcia odbędzie się w czwartek 20 lipca, a całość rozgrywek potrwa 10 dni.

https://www.instagram.com/p/BWdfYCQh13q/?taken-by=the_world_games_2017

Dyscypliny sportowe podzielone są na kategorie, którymi są odpowiednio: „sporty artystyczne i taneczne”, „nowe trendy”, „sporty precyzyjne”, „sporty z piłkami i „sztuki walki”. Ważną kategorią są również „sporty na zaproszenie” , czyli 4 dyscypliny wybrane przez miasto Wrocław. Będą to futbol amerykański, kick-boxing, wioślarstwo halowe oraz żużel, który w Polsce zyskał ogromną popularność.

The World Games to nie tylko walka o medale i chęć promowania danych dyscyplin sportowych. Jak podkreśla Organizator, The World Games to również promowanie aktywnego stylu życia i uprawiania sportów w każdym wieku. To okazja do poznania mniej tradycyjnych dyscyplin sportowych, takich jak choćby bieg na orientację czy wioślarstwo halowe.

Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz