fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Tkaniny koszulowe

Większość koszul wykonana jest z bawełny, ale przecież nie każda wygląda tak samo. Pomożemy Ci się w nich rozeznać – zaimponujesz kolegom znajomością, a dziewczynom świetną koszulą. Czas zatem na krótką lekcję: dzisiaj „na tapecie” tkaniny koszulowe!

Bawełna na kilka sposobów

Na pierwszy ogień trzy najważniejsze bawełniane tkaniny koszulowe. Popelina powstaje z drobnego, płóciennego splotu. Takie koszule są popularne i wytrzymałe, ale bardzo się gniotą.

Odporny na zagniecenia jest z kolei twill, który charakteryzuje się ukośnie splecionymi nitkami i jest bardziej miękki.

Oksford dał swoją nazwę nie tylko eleganckim butom, ale też rodzajowi tkaniny. Kojarzysz koszule, które mają dwukolorowe, cienkie paski? To właśnie oksford – koszule lekkie, mocne i eleganckie.

Jaka koszula na zimę, a jaka na lato?

Flanela – to też rodzaj bawełny – idealnie pasuje do niskich temperatur. Nie jest gruba, ale jest ciepła, a przez swoją włoskowatość miła w dotyku. Ten efekt uzyskuje się, szczotkując bawełnę podczas produkcji. Na lato idealne są za to koszule lniane – lekkie, bardzo przewiewne, a niekiedy bardzo eleganckie.

Praktyczny wybór – jeans i poliester

Nie zapominajmy o jeansie! Koszule jeansowe już dawno temu przestały być kojarzone z wizerunkiem domorosłego kowboja. Pasują do wielu stylizacji – są wygodne i coraz bardziej modne. O tym, co założyć do jeansowej koszuli, przeczytasz w naszym wcześniejszym poradniku.

Ciekawą propozycją dla bardzo praktycznych facetów są koszule bawełniane z domieszką poliestru. Pasują do wielu okazji i w dodatku mniej się gniotą,  dlatego zmniejszają ryzyko „zabłyśnięcia” wymiętą tkaniną na ważnej uroczystości.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz