fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Każdy facet szukający kobiety swoich marzeń ma przed sobą pewien dylemat. Dotyczy on takiego etapu poszukiwań, w którym potencjalna partnerka okazuje się zupełnym przeciwieństwem tego, czego się spodziewał. Co robić w takiej sytuacji oraz jak unikać toksycznych związków?

Słów kilka o toksycznej kobiecie

Każdy facet miał z nią styczność. Pozornie łagodny aniołek i miłość na całe życie. Z drugiej strony Hannibal Lecter wysysający ostatnie resztki męskiej godności. Określenie „femme fatale” przy jej charakterystycznym sposobie bycia, jest jak komplement. Przez lata wyrobiła sobie opinię uosobienia najmroczniejszej strony mocy, czyli żeńskiej wersji Dartha Vadera.

Elita zła, czyli 5 typów toksycznych kobiet

Lata doświadczeń i badań amerykańskich naukowców dostarczyły pewnej wiedzy na temat tej grupy. Wyróżniono pewne typy kobiet, które posiadają szczególne skłonności do budowania wokół siebie otoczki toksycznego związku.

1. Oczekująca księcia na białym koniu

Facet musi szanować kobietę. Ale nie chodzi tu o podstawowe wartości, które uznają kobiety w normalnych związkach. Tutaj oczekiwane jest całkowite i bezgraniczne oddanie sprawie, wymagające traktowania na poziomie królowej Elżbiety. Jej podstawowa warstwa lingwistyczna obejmuje zwroty – chcę i nie.

2. Wieczna imprezowiczka

Często traci świadomość i orientację w terenie. W jej przypadku nie obowiązują badania dotyczące poziomu alkoholu we krwi. Najczęściej miara krwi w alkoholu powinna być łatwiej obliczalna. Na pytanie: „gdzie byłaś?!” przystępuje do gwałtownego ataku. Tak czy tak, chęć stwierdzenia biologicznego ojcostwa jej dziecka, to osiągnięcie na tym samym poziomie, co odkrycie Atlantydy.

3. Królowa banknotów NBP

Najczęściej usłyszysz od niej: ile, daj, więcej, dużo i chcę. Na pierwszej randce wybiera potrawy i wina, których cena kończy się na drugiej stronie menu. Zawsze wie czego chce, albo przynajmniej tak twierdzi. I to głównie w sytuacji, gdy jej wzrok skupi się na jednej rzeczy dłużej, niż 3 sekundy. Nie liczy się fakt, że już takowy przedmiot posiada.

4. Drama Queen

Wiecznie poszkodowana i zdradzona przez los. Wymaga ciągłego pocieszania, głaskania i uwagi. Później to Ciebie wybierze jako ofiarę do wyładowania swojej złości. Za każdym razem musi być przepraszana, mimo że wina nie leży po Twojej stronie. Wasze spotkania są wzajemnym przerzucaniem się winami i porażkami, z których tylko jej mają jakieś znacznie.

5. Pseudo inteligentka

Liczy się tylko to, o czym aktualnie mówi. W jej oczach, po każdej własnej wypowiedzi, jesteś kretynem i idiotą. Dowolna kłótnia jest skazana na porażkę, pomimo braku rzeczowych argumentów z jej strony. Wasze wspólne decyzje są jednostronne, a ich niezastosowanie jest równe postawieniu się na przegranej pozycji. Nie możesz być lepszy w jakiejś dziedzinie życia, a poziom Twojej wiedzy musi być znacznie niższy, niż jej. W przeciwnym razie wpadnie ona w kompleksy, które jeszcze gorzej wpłyną na wasze relacje. I tak już znikome.

Unikaj jak ognia!

Nie bez znaczenia ostrzeżenie to znalazło się w tytule naszego artykułu. Gdy spotkasz osobnika płci przeciwnej, który po paru spotkaniach zacznie się zachowywać niepokojąco – zweryfikuj ten przypadek z powyższą listą! Oszczędzi Ci to czasu, pieniędzy, a co najważniejsze nadziei, że ten związek ma rację bytu. Taka toksyczna dziewczyna zrani Cię bardzo szybko.

Oczywiste jest, że nie wszystkie Panie, to uosobienie zła. Na swojej drodze znajdziesz też te, których ciepłe i kochające serce wzbudzi wystarczające zaufanie i nadzieję. A nuż to ta, jedyna. Walcz i nie poddawaj się, a znajdziesz swoje szczęście.

Dla wkraczających w nową relację przydadzą się porady z tego artykułu, w których radzimy, co robić, aby być szczęśliwym w związku.


 

Odpowiedz