fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Fiat 126p Tom Hanks

Fiat 126p jest wprawdzie samochodem kultowym, ale przechodzącym już powoli do historii. Kiedy wydawało się, że na dobre zniknie z polskich ulic, pojawił się u boku jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Hollywood. Czy Tom Hanks wskrzesi modę na malucha?

wyprzedaż do 70%

fiat 126p – Zdjęcie, które zachwyciło Polaków

W 2016 roku, gdy Polska coraz bardziej upodabnia się do państw zachodnich, nie kryjemy zaskoczenia, gdy zobaczymy kogoś, kto nadal jeździ Fiatem 126p. Aż tu nagle na Instagramie Toma Hanksa pojawił się właśnie nasz czerwony maluch, obok którego pozuje aktor.

So excited about my new car! Hanx

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tom Hanks (@tomhanks)

Zdjęcie stało się hitem polskiego Internetu, a Tom został zasypany nostalgicznymi historiami związanymi z kultowym autem. Najwyraźniej bardzo mu się to spodobało, bo niedługo później wstawił kolejne zdjęcie, tym razem z żółtym maluchem i podpisem „Jestem bardzo podekscytowany moim nowym samochodem!”

Nostalgia za maluchem

Fiat 126p zaczął być produkowany w latach 70. i w krótkim czasie stał się stałym elementem PRL-owego krajobrazu. Jeździł nim nawet główny bohater niezwykle popularnego serialu „Czterdziestolatek”.

Maluch wszedł (wjechał? :)) nie tylko na polskie ulice, stając się samochodem całych rodzin, ale pozostał też na stałe w polskiej kulturze. W naszym kraju wyprodukowano ponad 3 miliony modeli, a wiadomość o zaprzestaniu produkcji w 2000 roku została przyjęta ze smutkiem, jako koniec pewnej epoki.

„Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat”

Tom Hanks przypomniał wszystkim o maluchu, który królował na polskich ulicach aż 40 lat temu. PRL zderzył się z chyba największym mu przeciwieństwem – luksusowym Hollywood. Tom przypomniał polskim rodzinom o tym, jak dawno temu próbowali się wpakować w 5 osób do niewielkiego autka, a młodym pokazał, że ten samochód stojący u pana Zenka na podwórku jest czymś więcej niż tylko starociem.

Czy to oznacza powrót Fiata 126p? Kto wie. Już teraz mniejsze auta cieszą się coraz większym powodzeniem w większych miastach, gdzie znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Może już niedługo usłyszymy wiadomość o wznowieniu produkcji? W końcu z naszym Fiatem 126p jest dokładnie tak, jak śpiewał o nim zespół Big Cyc:

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=EKS8Rp-bRl8″][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7sHDTwln67c” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

Pozostając w temacie motoryzacyjnych legend, odsyłamy do wpisu o nowej odsłonie równie kultowego auta, czyli FSO Poloneza.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz