fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

rodzaje męskich płaszczy

Płaszcz jest jednym z tych elementów garderoby, które z łatwością dodają facetowi elegancji, dlatego warto mieć u siebie w szafie choćby jeden egzemplarz. Jaki rodzaj płaszcza wybrać? Z czym go nosić? O tym wszystkim poniżej!

1. Trencz

Trencz to najbardziej klasyczna wersja męskiego płaszcza. Jest to dwurzędny płaszcz, najczęściej na guziki, bywa też zapinany szerokim pasem. To prawdopodobnie najbardziej bezpieczny wybór, ponieważ pasuje zarówno do eleganckich stylizacji, jak i jeansów czy sneakersów.

2. Dyplomatka

Dyplomatka to już wyższa szkoła jazdy, gdyż nadaje się zdecydowanie do stylizacji eleganckich. Może być zarówno jedno-, jak i dwurzędowa, najczęściej z długim kołnierzem. Zazwyczaj jest raczej dopasowana do sylwetki. Jeśli w grę wchodzi garnitur – dyplomatka zdecydowanie sprawdzi się najlepiej.

3. Budrysówka

Budrysówka to jedna z oryginalniejszych opcji wśród płaszczy. Z tego powodu jest rzadziej spotykana niż choćby taki trencz. Co to budrysówka? Jest to krótszy płaszcz, który nie jest zapinany na guziki czy zamek, ale drewniane kołki, o które zaczepia się pętelki. To z pewnością opcja dla tych, którzy chcą wyróżnić się z tłumu. Oryginalne budrysówki tkano zazwyczaj z wełny. Te dzisiejsze są z różnych materiałów, jednak na pewno nie będzie Ci w nich zimno.

To jak, płaszcz wybrany?

Pamiętaj jednak, że w marcu jak w garncu bądź jak kto woli – czasem słońce, czasem deszcz :). Dlatego w tym miejscu odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu, w którym radzimy, co robić, by płaszcz nie przemakał.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz