fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zdaje się, że latem częściej niż zwykle sięgamy po alkohol. Okazji do picia jest więcej, a poza tym nic tak nie orzeźwia w upalny dzień, jak łyk dobrze schłodzonego piwa. Tylko jak ma się to do naszego zdrowia oraz wymarzonej szczupłej sylwetki? Czy picie piwa szkodzi i jaka ilość procentów sprawi, że przytyjemy? Ile cukru zawiera jedno piwo?

wyprzedaż do 70%

Ile kalorii zawiera piwo, czyli cukier i jeszcze raz cukier

28 lipca przypada Dzień Kultu Masy Mięśniowej. To doskonała okazja, by w końcu wziąć się za siebie i popracować nad sylwetką. Od czego zacząć? Na początek warto wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć ilość alkoholu w diecie. Uważa się bowiem, że procentowe trunki mogą tuczyć.

Piwo, podobnie jak inne alkohole, jest napojem dosyć kalorycznym. Wszystkiemu winien jest zawarty w nim etanol, dostarczający około 7kcal w jednym gramie. Kaloryczność piwa zależy od jego rodzaju oraz zawartości alkoholu. Przyjmuje się, że butelka jasnego piwa to około 250-300 kcal. Dla niektórych to może niewiele, ale jeśli zmagasz się z nadwagą lub jesteś na diecie, to piwo może utrudnić Ci powrót do formy.

Zaczynasz trenować? Zobacz, co zjeść przed i po treningu, by uzyskać najlepsze rezultaty.

Czy piwo zawiera cukier?

Piwo oraz inne alkohole odznaczają się także wysokim indeksem glikemicznym, czyli dużą zawartością węglowodanów. Na 100g piwa przypada około 4g cukru, co w przeliczeniu na butelkę pół litrową daje aż 20 g cukru. Pod jego wpływem poziom glukozy we krwi szybko wzrasta, po czym gwałtownie spada, powodując tak zwany wilczy apetyt. To dlatego podczas spożywania alkoholu sięgamy po niezdrowe przekąski, takie jak chipsy, orzeszki czy popcorn. Piwko powoduje, że nasza dieta staje się bardziej kaloryczna i jeśli nie mamy nad tym kontroli, możemy przybrać na wadze lub zaprzepaścić cały plan treningowy.

Czy można pić alkohol będąc na diecie lub trenując?

Fakt, że trenujemy nie musi od razu wiązać się z całkowitą abstynencją. Niewielkie ilości alkoholu mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, na przykład zmniejszyć ryzyko chorób serca oraz nerek. Ważny jest po prostu umiar i zdrowy rozsądek. Jeśli po alkohol sięgamy jedynie od czasu do czasu, to raczej nie musimy martwić się o sylwetkę.

Podczas diety odchudzającej, lepiej jednak przerzucić się na piwo bezalkoholowe. Jest ono dużo mniej kaloryczne, więc nie zaburzy naszego dziennego bilansu kalorii.

Czytaj także: Jak ćwiczyć w domu bez sprzętu? Poznaj praktyczne porady.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz