fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak zrobić trening pleców w domu, gdy nie mamy żadnego sprzętu, a na siłownię jest nam jakoś nie po drodze? Nic prostszego! Oto 4 proste i sprawdzone ćwiczenia, które bez problemu wykonamy w domu.

wyprzedaż do 70%

4 ćwiczenia na trening pleców w domu

Mięśnie pleców pełnią wiele ważnych funkcji. Chronią kręgosłup, stabilizują naszą sylwetkę i utrzymują ją w pozycji pionowej, a ponadto biorą udział w niemal wszystkich wykonywanych czynnościach i ćwiczeniach. Każdy trening pleców zaczynamy od ogólnej rozgrzewki, która przygotuje mięśnie, stawy i ścięgna do wysiłku. Co dalej?

Ćwiczenie nr 1: podciąganie nachwytem do drążka

Jeśli nie mamy w domu drążka, to żaden problem – wystarczy umieścić kij od szczotki na podwyższeniu, na przykład oparciach krzeseł czy foteli. Pozycją wyjściową do wykonania tego ćwiczenia jest siad. Ciało w zwisie, kolana ugięte. Klatkę piersiową należy dociągnąć do drążka, mocno spinając przy tym łopatki. Na początek proponujemy 4 serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 2: podciąganie z podchwytem

Ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego. Różnica polega na tym, że drążek trzymamy podchwytem. Podciągamy klatkę do drążka, pamiętając o spinaniu łopatek.

Ćwiczenie nr 3: wiosłowanie w opadzie

Trening pleców w domu nie może odbyć się bez tego ćwiczenia. Do jego wykonania przydadzą nam się dwie butelki z wodą, około 1,5 l. Pozycja wyjściowa to tzw. kaczy tyłek, czyli lekkie pochylenie do przodu. Przy wykonywaniu ruchu barki powinny być luźne. Spinamy je dopiero w momencie uniesienia butelek.

Ćwiczenie nr 4: przenoszenie za głowę

Plecy kładziemy na taborecie, stopy powinny stać równo na ziemi, brzuch napięty, biodra uniesione. Ćwiczenie polega na tym, by butelki z wodą przenosić od pępka za głowę. Na dobry początek 4 serie po 15-20 powtórzeń.

Sprawdź najlepsze ćwiczenia w domu bez sprzętu i aplikacje, które pomogą Ci zadbać o formę na lato. Jeśli trening pleców masz już za sobą, zobacz , jak ćwiczyć barki.

W czym ćwiczyć w domu? Oczywiście, że w dresie:

Szary komplet dresowy
Grafitowy komplet dresowy z limonkowymi paskami
Grafitowy komplet dresowy z czerwonymi paskami

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz