fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

 

Pamiętacie wielokrotnie powtarzaną w przedszkolu rymowankę: kwiecień-plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata? Czasy edukacji przedszkolnej mamy dawno za sobą, dlatego powiedzmy to wprost: kwiecień to złośliwy i przewrotny miesiąc, szczególnie jeśli chodzi o pogodę. Słupki rtęci szaleją i są absolutnie nieprzewidywalne. Rano ulewny deszcz, po południu – oślepiające słońce.
Raz zimno, raz gorąco… i jak tu się ubrać? Spokojnie!

Najpraktyczniejszy, a jedocześnie zgodny z trendami, jest ubiór warstwowy. To, co nasze mamy i babcie nazywały ubieraniem „na cebulkę”, w świecie mody nosi miano „layeringu”. Stworzenie dobrych warstw to jednak, wbrew pozorom, niełatwa sztuka i wielu śmiałków poległo na próbach łączenia dużej liczby elementów garderoby. Granica między geniuszem a kiczem jest cienka – jak jej nie przekroczyć? Wystarczy przestrzegać kilku zasad:

  1. Spodnia warstwa odzieży powinna być wykonana w lekkiego i przylegającego do ciała materiału. Może to być koszula z długim rękawem typu slim-fit, dopasowany longsleeve albo T-shirt.
  2. Środkowa warstwa to najczęściej bawełniana bluza lub ciepły kardigan.
  3. Trzecia, zewnętrzna warstwa nie powinna być zbyt obszerna, ani też przyciasna – najlepiej sprawdzają się casualowe marynarki, jeansowe lub skórzane kurtki. W pierwszym przypadku uzyskasz bardziej elegancki look, w pozostałych – nieco nonszalancki.
  4. Jaśniejsze kolory powinny znaleźć się bliżej ciała, zaś warstwy wierzchnie stroju mogą być ciemniejsze. Nie bój się zabawy deseniami, jak na przykład kratka na koszuli lub marynarce.
  5. Nie przesadzaj z liczbą warstw – trzy to modowe optimium. Pamiętasz ten odcinek kultowych „Przyjaciół”, w którym Joey Tribbiani nałożył na siebie wszystkie ciuchy z szafy Chandlera? Klasyczna cebula. Przesadzisz z warstwami i będziesz wyglądać właśnie tak:

Odpowiednio skomponowany strój warstwowy świetnie się prezentuje, a w dodatku jest niezawodny w każdych warunkach atmosferycznych.

I jak, lubicie warstwy??

         


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz