fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Sunny day on the road

Dziś imieniny Krzysztofa, czyli patrona wszystkich tych, którzy spędzają sporo czasu za kierownicą. Od 10 lat ta data, to również Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Złóżcie zatem najlepsze życzenia wszystkim Krzyśkom i sprawdźcie, co mieć ze sobą w podróży na czterech kółkach.

Na urlop wybierasz się samochodem? Przed Tobą długa, kilku-, a może nawet kilkunastogodzinna trasa? Zanim wyruszysz w podróż, pamiętaj o kilku sprawach. Konieczny jest nie tylko przegląd samochodu, ale i Twojej garderoby. W końcu odpowiedni strój to podstawa. Jak się przygotować do godzin spędzonych za kierownicą?

Znajdź zmiennika

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Pamiętaj, że nawet Hołowczyc czy Kubica nie wybierają się samotnie w dalekie podróże. Każdego, nawet najbardziej utalentowanego kierowcę, dopadnie kiedyś zmęczenie. Z tego powodu dobrze mieć partnera, na którego można liczyć. Zmieniajcie się za kierownicą co kilkaset kilometrów, dzięki czemu unikniecie nie tylko nadmiernego zmęczenia, ale i ryzyka niespodziewanych problemów.

Zadbaj o chwilę oddechu

Przerwy w jeździe to równie ważna kwestia. Jak zalecają specjaliści, najlepiej robić postoje co około dwie godziny. Podczas tego czasu możecie nie tylko ulżyć pęcherzowi czy zatankować, ale i rozprostować kości, wszamać coś na stacji benzynowej i po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza.

Wybierz odpowiedni strój

W podróży najważniejsza jest wygoda (oczywiście zaraz po bezpieczeństwie). Nie warto silić się na zbyteczną elegancję i wybierać koszul zapinanych pod szyję i sztywnych marynarek. Musicie postawić na coś, w czym będziecie czuć się komfortowo nawet przez kilkanaście godzin. Coś, co nie będzie Was uwierać, ani nie pogniecie się od fotela czy pasa.

Stylowy kierowca

My proponujemy miękkie joggersy w klasycznym granatowym kolorze, do tego bezrękawnik z modnym nadrukiem i kurtkę, na wypadek, gdyby klima w aucie działała na zbyt dużych obrotach. Na stopy oczywiście sportowe sneakersy, czyli najbezpieczniejszy wybór na każdą podróż.

Zamiast auta preferujecie samolot? Pamiętajcie o regulaminowych wymiarach bagażu podręcznego! Kwestię jego wyposażenia zostawcie natomiast nam. Jedyne co musicie zrobić, to przeczytać nasz poradnik „Jak spakować się na 2 tygodnie do bagażu podręcznego” i dobrze bawić się na urlopie.

zobacz w sklepie

 


 

Odpowiedz