fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Studenckie wakacje dobiegają końca. Dla jednych wrzesień to okres sesji poprawkowej, a dla innych to czas przeczesywania garderoby w poszukiwaniu ubrań na pierwszy dzień studiów. Chcesz poznać kilka porad na temat tego, jak poradzić sobie ze stylówką na początku roku akademickiego? Podpowiemy Ci to!

Pierwszy dzień studiów – jak się nie ubierać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie należy popadać w skrajności. Po koleżeńsku sugerujemy Ci, że błędem będzie, jeśli na pierwsze zajęcia na uczelni przyjdziesz w przetartych spodniach dresowych i T-shircie z dziurami wygryzionymi przez mole. Wiadomo, że konwersatorium z zarządzania albo laboratorium z chemii to nie rozmowa o pracę, ale nie bez powodu studia nazywają się “wyższe” i w związku z tym wymagają od Ciebie nieco profesjonalnego podejścia.

Skrajnością jest też wystrojenie się zbyt elegancko. Facet z brylantyną na włosach, ubrany w garnitur z krawatem i z lakierkami na stopach może pasować ze swoim wyglądem na wesele, ale na uczelnianym korytarzu będzie się prezentował co najmniej dziwnie, na pewno zbyt poważnie i w ten sposób w pierwszy dzień studiów nie zdobędzie znajomych.

Co ubrać na pierwszy dzień studiów?

No dobrze, oto wielkimi krokami zbliża się Ten Dzień, pierwszy dzień studiów. Plan jest prosty – nie chcesz przemykać niezauważenie od sali do sali, nieszczęśliwy z powodu końca wakacji, tylko wywrzeć na wszystkich wrażenie, że bije od Ciebie pewność siebie i gotowość do podjęcia nowych wyzwań. Jaką dobrać stylówkę, żeby dziewczyny na uczelnianym korytarzu dłużej zawieszały na Tobie wzrok, a wykładowcy traktowali przychylniej na zajęciach?

Pierwszy dzień studiów – ubierz się w sprawdzony sposób

W pewnych elementach garderoby facet zawsze prezentuje się efektownie. Wiemy, że nie chcesz się zbyt długo głowić nad tym, co ubrać na pierwszy dzień studiów, dlatego proponujemy, żebyś wybrał koszulę z długim rękawem. Jeśli będzie ona w kolorze ciemnym, np. granatowym bądź purpurowym, skontrastuj ją z jasnymi spodniami, np. chinosami o barwie beżowej lub szarej. Stylówka będzie wyglądała na przemyślaną, jeśli założysz sneakery w tym samym kolorze, w jakim masz koszulę.

Granatowa koszula i camelowe chinosy to nasza propozycja na pierwszy dzień studiów.

Co ubrać na pierwszy dzień studiów? Sięgnij po to, co jest trendy!

Jeśli chcesz zaskoczyć wszystkich swoim gustem, możesz sięgnąć po zestawy ubrań, które są teraz w modzie. Trendy zmieniają się każdego sezonu, a tej jesieni na topie są ciuchy w odcieniach ziemi. Proponujemy, żebyś do brązowych joggerów dobrał marynarkę o kasztanowej barwie. Pod marynarkę załóż T-shirt w kolorze czarnym lub białym, a odważni mogą eksperymentować z kolorem… różowym, który coraz częściej pojawia się w męskich stylizacjach na pokazach mody. Do tak skomponowanego stroju możesz ubrać czarne lub brązowe półbuty. Nie zapomnij o dodatkach – jeśli pogoda będzie odpowiednia, zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Dzięki tym poradom na pewno zrobisz dobre wrażenie na uczelni w pierwszy dzień studiów. Powodzenia na zajęciach!

Chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących stylowego wyglądu? Poczytaj o nawykach, które cechują tylko zadbanych facetów.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz