fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Organizacja wieczoru kawalerskiego to wbrew pozorom nie jest aż taka prosta sprawa. Kto powinien być organizatorem? O czym nie może on zapomnieć? Jakie nietypowe atrakcje można przygotować? Podajemy przepis na niezapomniany wieczór kawalerski!

Zbliża się ślub Twojego dobrego przyjaciela lub bliskiego krewnego? Zastanawiasz się, kto powinien zorganizować wieczór kawalerki oraz jak sprawić, aby był on udany i niezapomniany? Bardzo często organizacja wieczoru kawalerskiego należy do świadka, jednak nie jest to regułą. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie burzy mózgu w męskim gronie, aby ustalić szczegóły tego wydarzenia oraz dopiąć wszystko na ostatni guzik.

wyprzedaż do 70%

Przepis na dobry wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski stanowi ostatnią okazję dla przyszłego pana młodego, by wyszaleć się przed zmianą stanu cywilnego. Właśnie z tego względu powinien być on niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci. Co więc ma wpływ na dobry wieczór kawalerski? O czym pamiętać?

Ustalenie daty i miejsca

Organizację wieczoru kawalerskiego należy zacząć od podstaw, czyli ustalenia daty i miejsca wydarzenia. Zazwyczaj taka impreza ma miejsce w weekend — wówczas jest większe prawdopodobieństwo, że wszyscy uczestnicy się na nim zjawią. Jeśli planujecie kawalerski w konkretnym lokalu, wcześniej warto zarezerwować salę lub stolik. Dobre miejsce na kawalerski to też mieszkanie lub dom jednego z organizatorów. W takim przypadku można pozwolić sobie na więcej kreatywności.

Na mapie Polski znajduje się wiele miejsc, które pozwalają na organizację wieczoru kawalerskiego. W zależności od preferencji pana młodego i uczestników, takie wydarzenie może odbyć się nad morzem, w górach, czy też nad jeziorem.

pomysl-na-kawalerski

Wybór atrakcji dopasowanych do miejsca

Po ustaleniu terminu wieczoru kawalerskiego pozostaje sporządzić listę atrakcji, które zaangażują i zintegrują jak największą liczbę gości. Warto więc skonsultować tę kwestię ze wszystkimi uczestnikami wydarzenia. W końcu tego wyjątkowego wieczoru liczy się to, aby każdy bawił się dobrze – nie tylko przyszły pan młody.

Dobra atrakcja na kawalerski w domowym zaciszu to np. granie w gry zespołowe czy karaoke. Specjalnie dla pana młodego można zorganizować i zaprosić tancerki – taki pomysł na kawalerski cieszy się dużą popularnością, jednak warto wcześniej dokładnie go przedyskutować, aby nie wprawić nikogo w zakłopotanie.

Sporządzenie szczegółowego kosztorysu

Finanse są dla wielu osób tematem delikatnym, dlatego przed zaproponowaniem zrzutki, wyczuj nastroje panujące w grupie i nie narzucaj stawki, która mogłaby okazać się zbyt dużym obciążeniem. Pamiętaj też, że oprócz wydatków na ewentualne atrakcje, musisz doliczyć jeszcze alkohol, napoje i wyżywienie. Planując wydarzenie w lokalu czy klubie, trzeba liczyć się także z kosztem wynajęcia pomieszczenia. Sporządzenie szczegółowego kosztorysu to podstawa!

Gadżety

Osobny wydatek stanowią prezenty i gadżety na wieczór kawalerski. Może to być np.:

  • zestaw do whisky,
  • butelka dobrego alkoholu,
  • bluza z dedykowanym napisem.

Doskonale sprawdzą się też humorystyczne przypinki, maski czy okulary. Kreatywny prezent to rzecz, o której powinna pamiętać każda osoba zaproszona na  wieczór kawalerski. Pamiętaj, że gadżety wręczone z takiej okazji będą stanowić pamiątkę dla przyszłego Pana Młodego przez wiele lat. Możecie również złożyć się na jeden większy podarunek.

Pomysł na kawalerski z nutą adrenaliny

Jeśli przyszły Pan Młody lubi adrenalinę i mocne wrażenia, możesz zorganizować ekstremalny wieczór kawalerski. Możliwości jest mnóstwo:

  • rozgrywka paintballowa,
  • wyjazd survivalowy,
  • przejażdżka gokartami,
  • skok na bungee,
  • wypad na quady.

Kawalerski zorganizowany w takich okolicznościach daje niezapomniane wspomnienia, jednak wiąże się z dużo większymi wydatkami, wiele zależy zatem od zasobności portfela.

Co założyć na wieczór kawalerski?

Zastanawiasz się, co założyć na kawalerski w klubie czy restauracji? Wcale nie musisz kupować garnituru. Podczas takiego wieczoru nie obowiązuje żaden dress code. Najważniejsze jest to, aby każdy z gości czuł się swobodnie i komfortowo.

Masz już pomysł na kawalerski? Jeśli nie, koniecznie zapoznaj się z listą 5 nietypowych propozycji na tę wyjątkową okoliczność.

Sprawdź także, czy duża rocznica w związku ma znaczenie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz