fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się szybkie wycieczki, czyli tzw. city breaks. Takie wypady do dużych miast Europy to idealny sposób na spędzenie majówki. A Ty już wiesz, jak spędzisz ten czas? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które warto rozważyć.

wyprzedaż do 70%

Majówka 2018 – kiedy wypada?

Majówka w tym roku rozpoczyna się we wtorek, 1 maja. W tym dniu wypada Święto Pracy, czyli dzień ustawowo wolny. Następne w kolejności będzie Święto Konstytucji przypadające na dzień 3 maja. W ten dzień również nie musisz iść do pracy.

Mimo że tegoroczna Majówka wypada w środku tygodnia, to nie należy się tym przejmować. Jeśli pracujesz – pomyśl o urlopie w dniu 30 kwietnia, 2 oraz 4 maja. Dzięki temu będziesz miał aż 9 dni majowego urlopu!

Ważna informacja dla uczniów! Za zgodą dyrektora placówki dni: 30 kwietnia, 2 maja oraz 4 maja mogą być wole od zajęć.

Majówka 2018, czyli wypoczynek pełną parą

Na początku powinieneś zastanowić się, w jaki sposób spędzisz wolne dni. Możesz zdecydować się na wycieczkę po największych miastach Polski lub odwiedzić zagraniczne lokalizacje. Wszystko zależy od Ciebie!

Poniżej zamieszczamy nasze propozycje destynacji, do których możesz się udać. Każdą z nich bez problemu dopasujesz do siebie lub nieco zmodyfikujesz.

1. Postaw na przyrodę

Nasz kraj obfituje w zjawiskowe krajobrazy i cudy natury. Z tej okazji warto porzucić zwykłe, miejskie życie i wypocząć na łonie natury. Szczególnie polecamy Pojezierze Wielkopolskie, Białowieski Park Narodowy oraz Tatry. Ochłodą w tym gorącym czasie niech będzie Ustka, Solina i Kraina Wielkich Jezior.

Tatry na majówkę 2018

Widok na Tatry o poranku

Modnie i wygodnie? Tak, to możliwe! Jeśli zastanawiasz się, co ubrać na luźne spacery, to sprawdź nasz wpis, który z tej okazji przygotowaliśmy.

2. Sposób na wycieczkę, czyli city break

Wspomniany wcześniej city break to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie zwiedzanie świata. Majówka 2018 jest czasem, kiedy można znaleźć dobrą ofertę wycieczki za małe pieniądze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zaplanować wyjazd.

Zagranicznymi i najbardziej obleganymi w tym czasie miastami będą: Rzym, Paryż, Budapeszt, Praga, Mediolan oraz Londyn. To właśnie te miejsca oferują dużą ilość atrakcji dla turystów, a ich popularność jest niezmienna od lat. Dostępne w sieci oferty biur podróży w formie tzw. city break są zwykle dość atrakcyjne. My polecamy samodzielnie zaplanowanie wycieczki, która dzięki temu sprawi Ci o wiele większą satysfakcję.

Rzym na majówkę 2018

Rzym – widok na stare miasto

Jeśli natomiast rozważasz podróż własnym pojazdem, to zapoznaj się z naszym tekstem, w którym radzimy, co ubrać na długą trasę samochodową.

W drogę!

Nie zwlekaj – już dziś zaplanuj swój długi weekend majowy. Być może część naszych propozycji przypadła Ci do gustu. Podziel się nimi w komentarzach, a jeśli masz swoje typy – zaproponuj je poniżej!

Na koniec zapoznaj się z poradami, jak pakować walizkę na wyjazd. Z pozoru wydaje się to łatwe, ale takie nie jest. To już wszystko. Teraz wystarczy poczekać parę dni i wyruszyć w drogę. Udanej majówki!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz