fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak dotąd niewiele wiadomo o serialowej ekranizacji Władcy Pierścieni. Amazon udziela dosyć skąpych informacji, ale ma to być najdroższa tego typu produkcja w historii. Czy Władca Pierścieni od Amazona ma szansę dorównać filmowemu hitowi Petera Jacksona?

wyprzedaż do 70%

Władca Pierścieni od Amazona wart miliony dolarów

W listopadzie 2017 roku świat obiegła informacja, że wytwórnia filmowa Amazon wykupiła prawa do ekranizacji słynnej powieści J.R.R. Tolkiena. Platforma wydała na to rekordową kwotę 250 milionów dolarów. Mówi się, że serial Amazona ma składać się z aż pięciu sezonów i posiadać łączny budżet wysokości około 500 milionów dolarów. Tym samym serialowa wersja Władcy Pierścieni stanie się najdroższą produkcją w historii. Trzeba przyznać, że stanowi to samo w sobie niezłą reklamę.

Co wiadomo o przyszłej ekranizacji?

Wyobraźnię fanów wciąż podsycają skąpe doniesienia na temat produkcji. Jeszcze do niedawna spekulowało się, że fabuła serialu skupi się na przygodach młodego Aragorna. Jednak po informacji opublikowanej niedawno na twitterowym profilu produkcji, możemy włożyć te domysły między bajki. Wiemy już, że akcja serialu będzie toczyła się w Drugiej Erze Śródziemna, czyli przed wydarzeniami z filmowej trylogii Władcy Pierścieni i na długo przed narodzinami przyszłego króla Gondoru.

Druga Era, zwana także Wiekiem Numenoru, dotyczy losów mitycznego królestwa ludzi. Legendarny Numenor położony był na wyspie stworzonej przez Valarów, a jego dzieje miały ogromny wpływ na przyszłość całego Śródziemia. Możemy więc spodziewać się, że fabuła serialu będzie z nimi jakoś powiązana. Co ciekawe, to właśnie w tym okresie Sauron wykuł Jedyny Pierścień, co ostatecznie doprowadziło do wybuchu wojny w Śródziemiu. Widać zatem, że scenarzyści mają do wyboru wiele ciekawych wątków. Na które z nich ostatecznie się zdecydują? Być może dowiemy się już wkrótce.

Hobbiton Władca Pierścieni

Władca Pierścieni – kiedy premiera?

Scenariusz Władcy Pierścieni od Amazona dopiero się pisze, a prace nad serialem mają potrwać około 2 lata. To znaczy, że ekranizację obejrzymy nie wcześniej niż w 2021 roku. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i dalej śledzić doniesienia na jej temat.

Być może niedługo dowiemy się czegoś więcej o obsadzie. Warto pamiętać, że choć serial ma dotyczyć wydarzeń sprzed trylogii, to wciąż możemy zobaczyć w niej bohaterów, których już dobrze znamy. Świadkami wydarzeń Drugiej Ery byli na przykład Elrond i Galadriela. Niewykluczone, że w serialu pojawi się także Gandalf. Filmowy odtwórca roli czarodzieja Sir Ian McKellen, zapytany o udział w produkcji odpowiedział, że jeszcze nie złożono mu takiej propozycji, ale nie wykluczył takiej możliwości.

Na Władcę Pierścieni od Amazona poczekamy jeszcze długo, warto więc zwrócić uwagę na inne gorące premiery. Zobacz,  jakie filmy warto zobaczyć w 2019 roku.


 

Odpowiedz