fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda konkurs piękności dla facetów? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie garść przydatnych informacji dotyczących tego wydarzenia, które, z pozoru banalnie proste, składa się z wielu elementów wymagających od uczestników ogromnego nakładu pracy.

Wieloletnia tradycja

Historia wyborów najprzystojniejszego faceta sięga roku 1990. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano tego typu konkurs, którego laureatem został Dariusz Młynarczyk. Po dość długiej przerwie, bo dopiero w 2006 roku, wznowiono zmagania Mistera Polski. Drugim zwycięzcą w tej kategorii został Daniel Madej, który został pierwszym polskim reprezentantem w prestiżowych wyborach Mister World 2007. Corocznie, czyli do 2011 roku organizowano tego typu zawody, aż do momentu, w którym nastąpiła dłuższa przerwa.

Po trzech latach, bo w 2014 roku, Misterem Polski został, już dzisiaj bardzo dobrze znany, Rafał Maślak. Od tego momentu konkurs utrzymuje swoją coroczną ciągłość.

Bieg po zwycięstwo

Jak rozpocząć swoją przygodę w konkursie na Mistera Polski? Na początek ważne jest, abyś miał minimum 180 cm wzrostu, mieścił się w wieku od 18 do 30 lat, posiadał dobrze zbudowaną sylwetkę oraz cechy wizualne świadczące o ponadprzeciętnym poziomie przystojności. Jeśli posiadasz wszystkie wymienione cechy, to pozostaje Ci jedynie przygotowanie stroju casualowego, bokserek i garnituru na kasting, który może się odbywać właśnie w Twoim mieście.

Staranna selekcja

Kasting, jak sama nazwa mówi, to czas na zaprezentowanie się jak od najlepszej strony. Głównym punktem oceny jury będą Twoje cechy fizyczne, ale warto pamiętać, że Mister Polski to nie tylko wygląd zewnętrzny – liczą się również szeroko rozwinięte umiejętności interpersonalne oraz pozostałe cechy świadczące o możliwości objęcia tego zaszczytnego tytułu.

Jeśli okażesz się „właściwym facetem na właściwym miejscu”, to bez problemu przejdziesz początkowy etap selekcji. Pamiętaj jednak, aby nie osiadać na laurach. Zaczynasz właśnie przygodę, która będzie ciągnęła się przez długi czas, i w czasie której rozwiniesz swoje skrzydła cieżko pracując po drugiej stornie obiektywu.

Długa droga

Walcząc o miejsce w ćwierćfinale i półfinale będziesz testowany na wiele sposobów. Oceniana będzie Twoja prezencja oraz praca przed obiektywem kamery i aparatu. Przygotuj się na uczestnictwo w różnych eventach organizowanych przez marki współpracujące z organizatorami. Na tym etapie musisz zabłysnąć, wyróżnić się i zostać dostrzeżonym. Jeśli to osiągniesz, to istnieje szansa, że w końcowym etapie będziesz rywalizować z najlepszymi.

Wybory Mistera

Po dalszych etapach zmagań czeka główny sprawdzian, czyli ostatni etap konkursu. Dojście do tego momentu świadczy o tym, że każdy z uczestników jest wystarczająco przygotowany, aby objąć tytuł najprzystojniejszego faceta. Spośród 16 finalistów zostanie wyłoniony jeden, który będzie reprezentować nasz kraj w światowych konkursach piękności dla mężczyzn.

Podejmij wyzwanie!

Widzisz siebie jako uczestnika wyborów Mistera Polski? To bardzo dobrze! Niezwłocznie rozpocznij pracę nad swoją figurą i sylwetką, tak, aby olśnić jury i zostać najprzystojniejszym facetem w Polsce.

Jeśli chcesz poznać ostatniego Mistera, czyli Kubę Kucnera, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis, w którym pytamy go, jak wyglądały jego przygotowania w konkursie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz