fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu pary. Każdy z nas chce, by ta chwila była wyjątkowa, aby można ją było w przyszłości wspominać z uśmiechem na twarzy. Dlatego warto zadbać, by wszystkie szczegóły były w dniu zaręczyn idealnie dopracowane. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o kluczowej zaręczynowej kwestii – jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy, czyli przede wszystkim kwestia gustu

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że to nie nam ma się on podobać, a właśnie naszej drugiej połówce. Dlatego warto jest bliżej przyjrzeć się biżuterii, jaką nosi na co dzień nasza wybranka. Czy woli bardziej minimalistyczny styl, czy woli duże, migoczące kamienie? Ważny jest także sam kolor złota, który również najlepiej podpatrzeć u naszej dziewczyny. Przy wyborze rozmiaru najlepiej będzie zmierzyć obwód jednego z posiadanych już przez nią pierścionków i wybrać się po radę do jubilera.

Kamień, czyli kluczowa rzecz w pierścionku

Kamień gra w pierścionku główną rolę i to od niego głównie zależy, czy całość spodoba się naszej wybrance. Dlatego też warto dłużej zastanowić się nad wyborem kamienia. Oczywiście w grę wchodzi tutaj nie tylko rozmiar, ale także typ kamienia.
Do niedawna praktycznie jedynym używanym w pierścionkach zaręczynowych był diament, jednak obecnie widać coraz więcej różnorodnych opcji dla przyszłych panien młodych o różnych gustach. Coraz modniejsze są granaty oraz rubiny, czyli kamienie o czerwonawym kolorze. Powodzeniem cieszą się również szmaragdy, o delikatnym, morskim odcieniu. Pewnego rodzaju nowością jest perła, którą utożsamia się z klasyką elegancji.
Oczywiście nie sugerujemy, żebyś zadał swojej dziewczynie mało dyskretne pytanie o to, który kamień jej się najbardziej podoba. Warto jednak przyjrzeć się garderobie swojej drugiej połówki, lub zwyczajnie podpytać o ulubiony kolor. Pozostaje nam życzyć powodzenia!
Pozostając w temacie, zachęcamy do lektury naszego artykułu o tym, co robić by być w szczęśliwym związku.


 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz