fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Chcesz się ekspresowo opalić, ale masz obawy przed pierwszą wizytą w solarium? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie! Poznaj 6 najważniejszych faktów o solarium i dowiedz się, o czym pamiętać przed pierwszą wizytą!

Chcesz opalić się szybko i bez zbędnego stresu? Po pierwsze wybierz odpowiednie miejsce, a po drugie dowiedz się wszystkiego, co pozwoli Ci dobrze przygotować się do pierwszej wizyty. O czym pamiętać przed opalaniem? Czym różni się solarium natryskowe od zwykłego? Jakie są przeciwwskazania i ile właściwie to kosztuje? Oto 6 rzeczy, które warto wiedzieć o solarium!

wyprzedaż do 70%

Pierwsza wizyta w solarium: 6 rzeczy, które musisz wiedzieć!

1. Solarium natryskowe czy tradycyjne: czym to się różni?

Największą popularnością cieszą się solaria tradycyjne z leżankami i lampami rtęciowymi, emitującymi światło ultrafioletowe. Światło to wnika do naskórka i warstwy skóry właściwej, gdzie pobudza produkcję melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za ciemniejszy pigment skóry. Regularne, cotygodniowe seanse opalania w solarium powinny zapewnić Ci piękną opaleniznę na cały miesiąc od ostatniego zabiegu.

Inna opcja to solarium natryskowe. Metoda ta polega na spryskaniu ciała specjalnym barwnikiem, który przyciemnia kolor skóry i dodatkowo ją nawilża. Zabieg ten uchodzi za dużo bezpieczniejszy, ponieważ nie ma nic wspólnego z promieniami UV. Jego efekt jest natychmiastowy, ale utrzymuje się tylko przez 7-10 dni.

solarium-natryskowe2. Jak przygotować się do wizyty w solarium?

Przed wizytą w solarium zrób peeling całego ciała. Ten prosty zabieg wygładzi skórę i usunie martwy naskórek, dzięki czemu Twoja opalenizna będzie gładka i równomierna.

Pamiętaj jednak, by przed wizytą w solarium nie smarować ciała żadnymi kremami. Skóra powinna być czysta i całkowicie sucha. Tego dnia nie używaj też dezodorantów, perfum ani żadnych innych kosmetyków zapachowych, które w kontakcie ze światłem UV mogłyby spowodować podrażnienia lub zmiany skórne.

3. Ile powinno trwać opalanie w solarium?

Pierwszy seans opalania nie powinien przekraczać 10 minut. Jeśli masz bardzo jasną karnację, na początek wystarczą zaledwie 3-4 minuty. Czas opalania można wydłużyć dopiero podczas następnej wizyty.

Na kolejną sesję możesz umówić się już po 48 godzinach od pierwszej, ale pamiętaj, by nie korzystać z solarium częściej niż 2 razy w tygodniu. Po około 10 seansach w solarium warto też zafundować sobie co najmniej miesięczną przerwę.

4. Czy opalanie w solarium jest bezpieczne?

Niestety promienie emitowane przez lampy w solarium są dość szkodliwe dla skóry. Jeśli jednak będziesz korzystał z dobrodziejstw solarium z umiarem i zdrowym rozsądkiem, to nie musisz się obawiać. Pamiętaj, by nie przekraczać bezpiecznego czasu opalania i rób sobie przerwy, by skóra mogła odpocząć i się zregenerować.

Podczas opalania pod lampą w solarium noś też okulary ochronne, które zabezpieczą Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Tuż po seansie unikaj słońca przynajmniej przez kilka godzin i dbaj o nawilżenie skóry za pomocą odpowiednich kosmetyków.

solarium-kolagenowe5. Solarium a przeciwwskazania: kto nie powinien z niego korzystać?

Solarium powinny niestety odpuścić sobie osoby, które borykają się z różnymi chorobami i zmianami skórnymi, takimi jak:

  • łuszczyca,
  • trądzik,
  • opryszczka,
  • znamiona i pieprzyki.

Solarium nie jest wskazane również w przypadku osób, u których zdiagnozowano choroby serca, nerek albo tarczycy.

6. Ile kosztuje solarium?

Ceny za opalanie w solarium nie są wygórowane. Jedna minuta w tradycyjnym salarium z lampą kosztuje od 2 do 2,50 zł, w zależności od dodatkowych funkcji. Z kolei ceny za opalanie natryskowe całego ciała wahają się w przedziale 80-150 zł.

Solarium: na co uważać?

Wokół solarium, podobnie jak wokół tatuowania, narosło wiele mitów. Dużo mówi się też o szkodliwości promieniowania i możliwych skutkach ubocznych. Oczywiście warto zdawać sobie z nich sprawę, ale jak zawsze najważniejszy jest zdrowy rozsądek i umiar. Jeśli podejdziesz do tego z głową, możesz cieszyć się piękną opalenizną bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu.

Sprawdź też, o jakich innych zabiegach kosmetycznych powinien pomyśleć facet!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz