fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nie jest tajemnicą, że aby spędzić dzień produktywnie, trzeba go dobrze zacząć. Nerwowe poranki nie służą ani naszemu zdrowiu, ani samopoczuciu. Jest na to jednak sposób. Przez odpowiednie planowanie i wprowadzone zdrowe nawyki dodasz sobie energii, by spędzić aktywnie cały dzień!

Wysypiaj się

Jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia, musisz się przede wszystkim wysypiać. Dorosły człowiek potrzebuje około 7 – 8 godzin snu na dobę. Jeśli śpisz zbyt krótko, wkrótce poczujesz tego skutki. Zaliczają się do nich nie tylko zmęczenie i przysypianie w pracy lub na wykładzie, ale też zaburzenia metabolizmu, gospodarki hormonalnej czy przyśpieszenie procesów starzenia. Nie brzmi zachęcająco? Kładź się spać przynajmniej godzinę wcześniej, a odczujesz zdecydowaną poprawę.

Zaplanuj poranek dzień wcześniej

Aby dobrze spędzić poranek, musisz zaplanować go już poprzedniego wieczoru. Wieczorem możesz też przygotować sobie ubrania na kolejny dzień. W końcu nic tak bardzo nie denerwuje, jak poranne przetrząsanie szafy w poszukiwaniu zaginionej koszulki lub skarpetki. Wieczorem możesz spokojnie skompletować cały zestaw i w razie potrzeby wyprasować ubrania. Przygotuj też rzeczy, które zabierzesz ze sobą do szkoły lub pracy.

Ruch to zdrowie

Obudź się pół godziny wcześniej niż zwykle i poświęć ten czas na poranną rozgrzewkę. Ruch pobudzi Cię i doda energii na cały dzień. Pamiętaj – nie musisz się forsować i z samego rana robić 15 serii pompek! Kilka serii prostych ćwiczeń poprawi Twoje krążenie, dotleni ciało i zafunduje mu solidny zastrzyk endorfin. Prysznic po rozgrzewce dodatkowo pobudzi Twój organizm.

Pamiętaj o wodzie

Zaraz po wstaniu z łóżka wypij szklankę wody z cytryną. Pobudzi to Twój układ trawienny, oczyści go z toksyn i nawodni organizm po nocnej przerwie. Poza tym, pomoże Ci łagodnie się rozbudzić.

Śniadanie – pora na zdrowe nawyki żywieniowe

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Po nocnej przerwie musisz dostarczyć swojemu organizmowi energii na nowy dzień. Pomijasz śniadanie albo połykasz w biegu cokolwiek wpadnie Ci w ręce? Potrzebna Ci zmiana nawyków żywieniowych!
Zadbaj o dostarczenie swojemu organizmowi węglowodanów złożonych, które są długotrwałym źródłem energii. Znajdziesz je w pełnoziarnistym pieczywie, płatkach owsianych czy muesli. Koniecznie powinieneś też zjeść pełnowartościowe białko. Znajdziesz je w jajkach, twarogu, wędlinach i mleku. Dostarcz swojemu organizmowi porcję witamin, które znajdziesz w owocach i warzywach.

Wypracuj dobrą rutynę

Zdrowe nawyki powinieneś stosować każdego ranka. Wypracujesz w ten sposób rutynę i przestrzeganie tych wszystkich zasad będzie dla Ciebie oczywiste. Unikniesz też porannych nerwów i zastanawiania się, co powinieneś teraz zrobić. Dzięki planowaniu i zdrowym nawykom, nie tylko w 100% wykorzystasz poranek, ale też poczujesz się lepiej i będziesz miał znacznie więcej energii do działania.
Chciałbyś zacząć dobrze dzień, ale nie możesz rano wstać z łóżka? Sprawdź nasze sposoby na wczesne wstawanie!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz