fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

para-na-deszczu

Sklepy pełne jednych i drugich, a Ty zastanawiasz się co wybrać? Nigdy więcej dylematów!

Jakie są plusy i minusy płaszczy i kurtek?
W czym gdzie i kiedy lepiej wypadniesz?
Już mówię 🙂

Kurtka vs płaszcz: mniej czy bardziej formalnie?

Dzisiaj płaszcz kojarzony jest z bardzo świadomym i raczej dojrzałym stylem. Dodaje powagi i jest doskonały na bardziej oficjalne wyjścia. W codziennych sytuacjach lepiej sprawdzi się jednak kurtka.

Ciepło pod kontrolą

Zimą najważniejsza jest odpowiednia ochrona przed chłodem. Nie ma co ukrywać, w przy naprawdę dużych mrozach, płaszcz może okazać się niewystarczający (chyba, że zadbasz o gruby sweter pod spodem). Gdy temperatura spadnie kilkanaście stopni poniżej zera, polecamy kurtki (wraz z ciepłym szalikiem, czapką i rękawiczkami – nie ma co kozaczyć). To idealne okrycia nawet przy minusowych temperaturach.

Dodatki do zimowych kurtek i płaszczy

Wybór czapki, szalika i sposobu jego wiązania jest znacznie prostszy w przypadku płaszczy. Bez względu na metodę, każdy będzie wyglądał równie stylowo.

Musisz jednak pamiętać, że dobrze i źle wyglądać możesz zarówno w płaszczu, jak i kurtce. Oba okrycia – jeśli będą źle dopasowane, o nieodpowiednim kroju czy kolorze – nie dodadzą Ci stylu i szyku.

Jak wybrać zimową kurtkę już pisaliśmy.
Jak ma się sprawa w przypadku płaszcza?

wyprzedaż do 70%

2 zasady doboru płaszcza

  1. Płaszcz powinien być nie dłuższy niż do połowy uda, chyba, że chcesz skrócić swoją sylwetkę.
  2. Nie szalej z kolorem. Najbezpieczniej postawić na czerń, szarość lub granat, które pasować będą do większości ubrań w szafie.

A propos bezpieczeństwa: zamiast wybierać, najlepiej mieć pod ręką zarówno płaszcz, jak i kurtkę, dzięki czemu przygotowany będziesz na każdą sytuację.

zobacz w sklepie


 

Odpowiedz