fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Eddie_Redmayne Źródło: Wikimedia Commons. Autor: Jake Chessum  
Kto się nosi najlepiej w świecie? Zobacz z kogo brać przykład, a na kogo lepiej się nie zapatrzyć.

Znacie magazyn GQ? Jeśli nie, nawet się nie przyznawajcie! Jeden z najstarszych tytułów na świecie, wydawany jest w Stanach Zjednoczonych od 1931 roku. Do dziś doczekał się edycji w wielu krajach, na nasze nieszczęście nie znajdziemy go w polskim wydaniu. Obiecujemy jednak, że będziemy informować Was na bieżąco o ciekawszych artykułach i tak teraz, skomentujemy opublikowaną przez magazyn listę najlepiej ubranych mężczyzn.

Czy brytyjscy celebryci potrafią się ubrać?

W rankingu znalazło się wielu facetów (a nawet kilku małolatów) wyróżniających się wyjątkowym wyczuciem i stylem bądź – co dużo bardziej prawdopodobne – posiadających zdolnych stylistów (lub jak w przypadku księcia George’a i syna Davida Beckhama – orientujące się w modzie matki :)).

Nie będziemy udawać, że znamy wszystkich pięćdziesięciu wyróżnionych. Nazwiska niektórych z nich kompletnie nic nam nie mówią. Nie posądzając i Was o bezbłędną znajomość brytyjskiego show biznesu, skupimy się więc jedynie na tych popularniejszych laureatach.

Kto jest najlepiej ubranym facetem według GQ w 2015 roku?

Na liście znaleźli się tacy mężczyźni, jak:

  • David Beckham (46. miejsce w porównaniu do 13. w roku poprzednim – czyżby żona przestała go ubierać?!),
  • Wayne Rooney (zadebiutował na miejscu 26.)
  • Jeden z najlepszych agentów jej królewskiej mości – Roger Moore (tym razem nie z numerem 007, lecz 038).
  • David Gandy (miejsce 9., oczko wyżej niż rok temu). Znacie go na pewno – polecaliśmy go Waszej uwadze we wpisie MODELE, O KTÓRYCH PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ USŁYSZYSZ
  • A nawet 2-letni książę George – zdecydowanie najmłodszy w stawce (debiut na pozycji nr 49.)

Jak wyglądało modowe podium?

Miejsce trzecie

Trzecie miejsce to człowiek orkiestra: aktor, model i muzyk, czyli Jamie Dornan, który jest nową postacią na liście (nie ma co, udany debiut!). Nazywany przez projektantów Thoma Whiddetta i Luke’a Sweeney’a ambasadorem brytyjskiego krawiectwa.

Filmowy Christian Grey z „50 twarzy Gerw reklamie perfum CK Free prezentuje się tak:

Miejsce drugie

Srebro przyznano Sherlockowi Holmesowi, tj. Benedictowi Cumberbatchowi. Modowo wierny swoim brytyjskim korzeniom, zawsze dodaje jakiś element, który idealnie przełamuje tradycyjną monotonię.

Kto nadal nie kojarzy gościa, krótka laurka od Vanity Fair dla Benedicta i jego żony – zdjęcia ze ścianki i czerwonego dywanu, trochę plotek, cośtam o modzie też się znajdzie 🙂

Miejsce pierwsze

Pierwsza nagroda i tytuł najlepiej ubranego mężczyzny powędrował do znanego z ról w filmie „Teoria wszystkiego”, czy serialu „Filary Ziemi” – aktora Eddiego Redmayne’a – gentlemana ze zdjęcia powyżej.

Nagrodzony za (umiejętne dodajmy) łączenie nowoczesnego streetwearu i klasyki. Poza tym, model Burburry (Serio? No w tej reklamie chyba mógłby tak samo dobrze zagrać każdy z Was).

https://www.youtube.com/watch?v=kj0MZdSJid8

Zapytacie: co zrobić z tą przydługą listą 50 nazwisk?

Odpalić google’a i przestudiować kolejno stylówki wszystkich wymienionych (pełna lista na gq-magazine.co.uk. Pamiętajcie by nie pomylić grupy mężczyzn o stylu przez wielkie S z tą drugą, w której pomieszano chyba wszystkie możliwe litery modowego alfabetu.

Za dużo roboty?

Polecamy więc systematyczną lekturę naszego bloga. Jeśli będziecie pilnymi uczniami, kto wie, może to o Was w niedalekiej przyszłości będą pisać w GQ :).


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz